Anasayfa Moda Aksesuarlar Zamansız Şıklık: İnci Aksesuarlar

Zamansız Şıklık: İnci Aksesuarlar

715
0
PAYLAŞ

Zamansız Şıklık-İnci

İnci kabuklu deniz canlılarından özellikle istiridyeden çıkarılan ve ziynet eşyası olarak kullanılan zarif taşlardır. Deniz canlısı  içine giren kum tanesi, parazit hayvan tarafından kendini korumak amacıyla salgıladığı sedef maddesi ile üzerini kaplar ve böylece inci oluşur.Büyüleyici ve romantik hikayesi olan incinin Arap efsanesine göre incilerin, ayışığı ile dolu çiğ damlalarının okyanusa düştüğü, istiridyeler tarafından yutulduğu ve zamanla oluştuğu anlatılır.

Zamansız Şıklık-İnci

 

Dünya’da ilk ve en eski inci örneği , Afrodit Tapınağı’nda bulunan,  Aratas’ın eşi Paphoslu Ebulo ‘nın İnci İğnesi ‘dir Bu tarihi eser The British Museum’da sergilenmektedir

 

 

Altın, gümüş, pırlanta, rosegold ile birlikte çok şık tasarımlar oluşturup kuyumcu vitrinlerini süslüyorlar.

Bileklikten, kolye modellerine, küpelere, şahmeranlara, setlere, saç toka ve aksesuarlarına binbir çeşit ve güzellikte olan inci takılar kadınların vazgeçemedikleri arasında.

 

Takıların yanısıra günümüzde birçok aksesuarı da süsleyen inci günlük, bohem, vintage vs. tarzı oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Gelinler için saflığı temsil eden takılar arasında yer alan inci düğünlerde vintage şıklığı yakalama şansı veriyor. Boyunda iki sıra ve kulakta tek, parmak dalgası saç modeli ile kullanılabileceği gibi Couture elbiseler ile de kullanabilirsiniz.

Küçük siyah elbise ile gece için vazgeçilmez şıklık yaratabilirsiniz.İş kadınlarının en çok tercih ettiği elbise ve takımlarla kombinledekleri inci zarif, sade şıklık havasını üzerinde taşımalarına neden oluyor.Günlük yaşamda kot ve kazak ile kombinleyeceğiniz gibi yine gece için seçtiğiniz zarif veya abartılı modellerle göz kamaştırıcı olabilirsiniz.

Seçim size kalmış

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here