Anasayfa Öne Çıkanlar Yüz Şekline Göre Saç Modeli

Yüz Şekline Göre Saç Modeli

8901
0
PAYLAŞ

Saçlar bir kadının en önemli aksesuarıdır. Bu nedenle kadınlar saçlarını en iyi şekilde kullanmayı mutlaka bilmelidirler. Ancak çoğu kadın yüz tipine önem vermeden sadece kendi nasıl seviyorsa o şekilde saçını modelliyor. Kimisi uzun saç sevdiği için beline kadar uzatıyor, kimisi sıcakladığı için kısacık kestiriyor. Bunlara saygımız sonsuz, ama eğer size yakışan saç modelini bulmak istiyorsanız bu yazıda size birkaç öneride bulunacağız ve yardımcı olmaya çalışacağız.

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Nasıl bir yüz yapınız varsa ona göre uzmanlar tarafından önerilen saç modelleri bulunmaktadır. Ünlü kuaförler saçınızı buna uyarak keserler ve sizi mutlu etmek için elinden geleni yaparlar. Bu saç modellerinin temel amacı yüzünüzü ideale orantılamak ve ovale yaklaştırmaktır.

Yuz-Sekline-Gore-Sac-Modelleri

Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Neler

Eğer kare bir suratınız varsa çeneleriniz köşeli demektir. İdeal orantılara sahip olmak için bu köşeleri ovaleştirecek bir saç modeline ihtiyacınız vardır. Kısa saç modellerini kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Bob modeli, küt ve ya katlı kesimler sizin tercihiniz olmalıdır. Çok kısa sevmiyorsanız asimetrik kesimlerde omuz hizasında saç kullanabilir, ya da kaküllü bir model tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Neler

Eğer yuvarlak bir yüz modeline sahipseniz yüzünüzü saç kesiminizle biraz daha uzun gösterip ovalleştirmeye çalışmalısınız. Bunu yapmak için iki temel saç modeline sadık kalmalısınız. Birinci seçenek saçlarınızı ortadan iki yana ayıran modeller tercih etmeniz ikinci seçenek ise saçlarınızda uzun perçemler kullanmanızdır. Aşağıda farklı örneklerden yararlanabilirsiniz.

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Neler

Oval bir yüz şekliniz varsa şimdiden rahat olabilirsiniz. Kendinize yakıştırdığınız modeli kullanmakta özgürsünüz. Uzmanlar tarafından en ideal yüz şekli ovaldir. Burada yapmanız gereken yüz hatlarınızı ortaya çıkaracak bir model tercih etmenizdir. Bu da simetrik kesimler tercih ederek olacaktır.

Üçgen Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Neler

Bu tür yüz şekline sahip olan kadınların çenesi genelde sivri bir yapıya sahiptir. Mümkün olduğunca çeneyi geniş gösterecek saç modelleri tercih edilmelidir. Üçgen yüz şekline en uygun saçlar uçları hacimli saçlardır. Saçlarınız çene seviyesinde değil, omuz, hatta omuzdan da aşağıda olmalıdır ve çeneden itibaren dalgalı ve dolgun görünümlü saçlarla çenenizin sivriliğini saklayabilirsiniz.

Ucgen Yuz Sekline Gore Sac Modelleri 1

Kalp Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Neler

Üçgen yüz şeklinde farkı geniş bir alın olan kalp yüz şekline sahip kadınlar için alın bölgesini kapatmak öncelik olmalıdır. Alnınızdaki genişliği örneklerdeki modeller gibi perçemler ile giderebilirsiniz. Üçgen yüz şeklinde olduğu gibi çene kısmındaki darlığı da çeneden itibaren saçlarınızı hacimlendirerek giderebilirsiniz.

Uzun Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Neler

Yüzünüzün şeklinde eğer belirgin bir uzunluk varsa bunu kısaltmalı ve yüzünüzün genişliğini arttırmalısınız. Yani asıl amaç ovale yaklaştırmak. Saç modeliniz ne olursa olsun kabarık ve hacimli saçlarla bunun önüne geçebilirsiniz. Bob tarzı çenede biten kısa saç modelleri dışında kısayı tercih etmemelisiniz. Yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise ten renginizden bir kaç ton koyu kakül kullanmaktır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here