Anasayfa Blog Yaza Merhaba Demeden Önce

Yaza Merhaba Demeden Önce

264
0
PAYLAŞ

Yaz ayları gelmeden, birçok ünlü markanın yaz kreasyonlarını sunduğu bugünlerde, kreasyonlara bakıp giyeceğimiz kıyafetleri, mayo ve bikinileri hayal etmek çok keyifli öyle değil mi?

Yazın yaklaşması ile birlikte nasıl olsa veririm dediğimiz kilolar, aynada gördüğümüzde hoşumuza gitmeyen görüntü keyfimizi kaçırabilir. Peki o zaman ne yapmalı?

Biking

Yaz gelmeden kabuslar mı yaşamalıyız? Depresyona mı girmeliyiz kocaman bir hayır. Henüz önümüzde upuzun zaman dilimimiz varken zamanımızı iyi değerlendirmeli  hazırlıklara şimdiden başlamalıyız.

Aman ya yine mi aç kalıcağım, of ya spora mı gideceğim derseniz hayal ettiğiniz kıyafetleri almayı ve giymeyi unutun derim.

Elliptical-Machine

İşe niyet etmekle başlamak gerek. Ne istiyorsunuz? Ne kadar kilo vermek? Neler yapmak?

Öncelikle kendinizi, bedeninizi  şu anki haliyle sevmeli. Vücudunuz sizi taşıyan mabediniz, onu koruyun ve en sevdiğiniz haline getirin.

92b872465ee5a175a277cc29af676b1dBeslenme alışkanlıklarımızı değiştirmekle devam edebilirsiniz. Bunun için uzman bir diyetisyenden yardım almalı, gerekli tahlileri ve hormon testlerini yaptırdıktan sonra uygun beslenme programlarına başlıyabilirsiniz.

Diyeti beslenme alışkanlığı olarak benimsemek hayatın bir parçası haline getirmek kiloların geri gelmesini engelliyecektir.

Daha sonra uygun spor programı için bir spor salonuna yazılmak , beğendiğiniz herhangi bir sporla devam etmek. Sporu hayatınızın bir parçası haline getirmek ve düzenli devam etmek.

Zihni kandırmak veya Seçim Yapmak

Beslenme alışkanlıklarını değiştirirken arasıra da olsa canınız tatlı, abur cubur çekebilir. Bunu değiştirmek kolay olmamakla birlikte bir seçimden ibarettir aslında. Örnek vermek gerekirse; İnceldiğinizde ne giyeceğinizi düşünmek ya da canınız aburcubur çektiği anda yemek üzereyken kendinizi koşu bandında kanter içinde kaldığınız halinizi gözünüzün önüne getirdiğiniz zaman bu isteğiniz yok olucaktır. Haftanın birgününde kendinizi ödüllendirebilirsiniz (Tabiki beslenme uzmanınızın kontrolünde).

images

 

Bol su içmek size sağlık, zindelik kazandıracak ve metabolizmanız hızlandıracak.

Mazeret bulmaktan vazgeçin. Benim metabolizmam yavaş ben kilo asla veremem demeyin, deneyin farkı görüceksiniz.

Bir ayda zayıflatan çaylardan, ilaçlardan, hızlı kilo verdiren diyetlerden uzak durun.

Uykunuza dikkat edin. 23:00-07:00 saatleri arasında kaliteli uyku hem bedeninizin yenilenmesine, hem dezinde olmanıza neden olur.

Kendinizi verdiğiniz 100 gr için bile kutlayın. Gerisi gelicektir. Vücudunuz sizin mutluluğunuz için çalışacaktır. Ona güvenin ve destekleyin.

61eda7a5d53d6ce97015c2eea781255c

 

 

Her kadın sağlıklı, zinde, fit bir beden ister ve aslında bunu da hak eder.

 

 

 

Ve kendini seven her kadın vücuduna (kendine ) bakar, özen gösterir, kendini değerini bilir.

Çünkü her kadın çok güzel ve özeldir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here