Anasayfa Sağlık Yaşam İksirimiz Su

Yaşam İksirimiz Su

476
0
PAYLAŞ

Yaşam İksirimiz  Su

Vücudumuzda havadan sonra en çok ihtiyaç duyduğumuz şey sudur ve bir insan maximum 18 gün susuz yaşıyabilir.

Ensemden başlayıp başıma yayılan dayanılmaz başağrısından şikayetçi olduğum ve doktora gittiğim birgün, nöroloji uzmanı tüm tetkikleri yaptıktan sonra bana yazdığı reçete çok enteresan gelmişti o zaman:

“Bol Su İçin” reçetem buydu. Günde 2 litre su içmek hayatımı kurtarmıştı. Ağrılarım yok olmuştu çok mutlu olmuştum. O günden sonra işyerimde 1litrelik bir sürahim ve yanıbaşımda duran su damacanam vardı ve hiiç bırakmadım.

Bu örnekteki gibi sayısız faydası olan suyu hayatımızın bir parçası haline getirmek sağlığımıza sağlık katıcak :

Yaşam İksirimiz  Su

Hiç değilse en az 8 bardak su için, size su içmenizi hatırlartacak akıllı uygulamalar mevcut, bilgisayarınıza ve cep telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama çok işinize yarıyacak ve size su içmenizi hep hatırlatacak

Gün içersinde tükettiğimiz sıvılar kahve, çay, asitli içecekler ve alkol su yerine geçmediği gibi içtiğimiz suyun büyük bir bölümünü kaybetmemize neden oluyor.

Oysaki güne suyla başlamak, böbreklerin çalışmasını hızlandırır.
Dolaşıma sistemimizi düzenler, kan ve lenf sistemimizin düzgün çalışmasını sağlar.
Kanı sulandırır ve dolaşım sırasında
Eklemlerimizin kayganlığını arttırır.
Cildimizi canlandırır, kurumasını önler.
Kilo vermemize yardımcı olur.
Gerginlik ve stresin azalmasına yardımcı olur.
Bağışıklık sistemimizin kuvvetlendirir, zinde ve dinç oluruz.
Kan basıncımızı dengeler, tansiyonumuzun dengede olmasına yardımcı olur.
Uykuyu düzenler.
Gece yatmadan önce içilen su toksinleri azaltarak enfeksiyon riskini azaltır, kalp hastalığı risklerini azaltmada yardımcı olur.
Ayrıca vücudumuza suyla birçok mineralin de alınmasını sağlarız. Kalsiyum, magnezyum, sodyum ve eser miktarda flor ve iyot.

Su hakkında beni hayrete düşüren ve çokta ilgimi çeken “Ne biliyoruz ki ? (What the bleep do we know ?)” filminde rastladığım Dr. Masuro Emoto ‘nun çalışmalarıydı.
Daha sonra alıp okuduğum Suyun Gizli Mesajı adlı kitabında Dr. Emoto su moleküllerinin labrotuvar ortamında duygulara, düşüncelere, kullanılan kelimelere nasıl tepki verdiğini incelemiş ve herbirinin tepkilerini fotoğraflamış.
Güzel kelimelerin, mutlu ifadelerin kullanıldığı su molekülleri harika kristal oluşumları verirken, küfürün, olumsuz ifadelerin kullanıldığı su molekülleri ise kristal oluşturamadılar. Aşağıda iki su molekülüne uygulanan kelimeler ve su moleküllerinin tepkileri görülmektedir. Teşekkür ederim kelimesi kullanılan su molekülü güzel bir kristal oluştururken, seni öldüreceğim kelimesi kullanılan su molekülü kristal oluşturmadığı gibi elinde silah taşıyan bir adam resmi gözükmektedir.

Yaşam İksirimiz  Su

Ayrıca dinletilen müziğin türüne göre de su molekülleri değişik tepkiler verdiler.
Vücudumuzun % 70’i su olduğuna göre düşüncelerimizin, kullandığımız kelimelerin, dinlediğimiz müziğin etkisi su kanalıyla bize etkisi düşündüğümüzden fazladır.
Dr.Emoto yaptığı bu çalışmalarlar düşünce ve duyguların fiziksel realiteyi etkilediğini kanıtlamıştır.
(Daha derinlikli bilgi için Dr. Masuro Emoto’nun Suyun Gizli Mesajı adlı kitabını okumanızı öneririm.)

Yaşam İksirimiz Su

İçtiğimiz suyun ph değeri de sağlığımıza etki eden faktörler arasında. Ph değeri yüksek olan suları tercih ettiğimizde metabolizmamız daha hızlı çalışır, kanser oluşumunu engeller. Seçtiğimiz sularda ph değeri 7 ‘den büyük olmalıdır.

Hayatımızın her alanında denge olması gerektiği gibi su içmenin de çok fazlası insana yarardan çok zarar getirebiliyor. Böbreklerin su atma kapasitesinin çok üzerinde tüketilen su böbreklerden atılamamasına, kan hücrelerinde değişikliğe neden oluyor ve kanda sodyum düzeyinde düşme meydana gelmektedir. Bu düşüş beyin ödemi ,bulantı, kusma, halsizlik, komaya neden olabilir.
Doktorların önerdiği 2 litre su içmenin üzerine çıkılmamalıdır.

Sayısız faydası olan suya Yaşam İksiri diyorum ve onu çok seviyorum.

PAYLAŞ
Önceki yazıParis Fashion Week – Saint Laurent
Sonraki yazıKraliçe Tahtında Süet!
Özdem Zaloğlu
1980, İstanbul doğumludur. Okumayı, gezip görmeyi, fotoğraf çekmeyi , yeni olan her şeyi seven, meraklı, araştırmacı, bireysel gelişime önem veren, orman mühendisi lojistik uzmanıdır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here