PAYLAŞ

Ünlülerin Makosen Kombinleri-1

Önceden Makosen Ayakkabı, diğer bilinen adıyla Loafer Ayakkabılar hatırlayanlarlar bilirler 1980’lerin vazgeçilmeziydi. Yeni sezona baktığımızda neredeyse Oxford ve Babet tarzlarını artık vitrinlerde göremiyoruz. Makosen denildiğinde aklıma ilk gelen şey bahar ayı başlangıcı ve yaz devamıdır. Özellikle rengarenk ve süet olurlar, rahat olmalarıyla bilinirler, bahar ve yaz aylarında, şortlarla, elbiselerle, eteklerle, dar paça pantolonlarla kombinleyebildiğimiz bir ayakkabı çeşidi diye düşünürdüm.

Bir diğer özelliği de makosen ayakkabılar çok maskulen bir hava verir, ama 2014 kış ve 2015 sonbahar-kış koleksiyonlarına baktığımızda maskülenlikten uzak, fazlasıyla tarz ve şık, daha çok abiye bir görüntü çiziyor. Süet modellerden daha çok deri, simli, lame, dore, leopar, zebra, yılan derisi, zımbalı, sivri burun, rugan ve kumaş gibi modellerin çalışıldığını görüyoruz. 2014-2015 sonbahar-kış sezonu için ünlü markaların da ürettiği makosenler gerçekten çok şık ve tarz duruyorlar.

Makosen ayakkabıyı kombinlemek, yaza göre kışın bir nebze daha zordur. Eğer kombinlemekte siz de zorluk yaşıyorsanız, mağazalarda, çok beğenip eliniz gittiğinde nasıl kombinleyebilirim diye düşünüp geri bırakıyosanız, işte size, kendi seçtiğim yeni nesil makosenlerden bazıları:

Ünlülerin Mokasen  Kombinleri-5

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-2

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-3

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-6

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-7

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-8

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-10

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-11

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-12

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-14

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-15

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-16

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-4

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-9

Ünlülerin Mokasen Kombinleri-13

Makosenlerin en büyük avantajları gece-gündüz giyilebilmeleri, hem şık, hem de rahat olmaları. İster günlük yaşamınızda, spor kıyafetlerinizle kombinleyin, isterseniz abartılı abiyelerinizle ,gece çıktığınızda kombinleyin. Benim favorilerim, özellikle leopar, zebra ve parlak olan sivri burun loaferler. En kısa zamanda bir çift loaferi dolabınıza eklemenizi öneriyorum:)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here