Anasayfa Ünlüler Stil İkonları Dosyası: Burcu Esmersoy

Stil İkonları Dosyası: Burcu Esmersoy

2043
1
PAYLAŞ

burcu esmersoy 24 - KopyaŞimdiye kadar hep yabancı ikonlardan bahsettik birazda ülkemizdeki stil ikonlarından bahsetmek istiyorum. Adı Burcu Esmersoy. Hem güzel, hem de başarılı. Türkiye’den bir isim yazılması icap ettiğinde de akla ilk gelen isim stil anlamında. Kendisi şahsen benimde hayran olduğum bir isim. O zaman baştan başlayalım, bugünlere nasıl gelmiş biraz anlatalım.

burcu esmersoy 18

2 Ekim 1976 İstanbul doğumlu. Anne babası Çerkez asıllı. Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. 1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında ”Miss International” seçilerek ülkemizi Japonya’da temsil etti ve ”Dostluk Güzeli” ünvanını almıştır. İngilizce ve İtalyancayı akıcı bir biçimde konuşan Burcu Esmersoy kariyerine ünlü gazeteci Hıncal Uluç’un sekreteri olarak başlamıştır. Daha sonra Kanal D’de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yapan Burcu Esmersoy 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk’te spor departmanında dış haber editörlüğü,muhabirlik ve spor spikerliği yaptı. Daha sonra 2006 yılında NTV’de ”Spor Servisi” programının sunuculuğunu yapmıştır. Ayrıca Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlanmaktadır. Ufak tefek oyunculuk denemeleri de bulunan Burcu Esmersoy, 2010 yapımı”Romantik Komedi” isimli yapımda rol almıştır.   28 Şubat 2006 tarihinde Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile İtalya’da bir kilise nikahı yaptı, evlilikleri 2 yıl sürdü. Bu dönem adından söz ettiren Burcu Esmersoy’un Türk halkı tarafından tanınması ise Acun Ilıcalı’nın ”Yok Böyle Dans” isimli yarışma programına katılmasıyla oldu. Dans tutkusunu her fırsatta dile getiren ve dövüş sanatlarına ilgi duyan Burcu, formunu kick boksa borçluymuş. 

Bu kadar bilgiden sonra biraz da stiline bakalım. Günlük hayatında oldukça sade ve makyajsız görüyoruz kendisi. Kırmızı halı ve davetlerde ise oldukça şık klasik bir tarzı var. Stil sahibi olmadığı bir kare yok. Bu günlük hayatında da böyle. En önemlisi de zorlama durmuyor stili. Çünkü o kadar kendinden ki. Fiziğinin, saç ve ten renginin hep bir avantaja döndürüyor giydikleriyle. Bu anlamda kendini oldukça iyi tanıyor ve neyin kendisine yakışacağını çok iyi biliyor. Lafı daha fazla uzatmak istemiyorum ve sizi Burcu Esmersoy’un muhteşem stiliyle baş başa bırakıyorum. 

1 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here