Anasayfa Öne Çıkanlar Stil İkonları – Audrey Hepburn

Stil İkonları – Audrey Hepburn

1245
0
PAYLAŞ

For beautıful eyes, look for the good ın others; for beautıful lıps, speak only words of kındness; and for poıse, walk wıth the knowledge that you are never alone”

audrey_hepburn_1

Hepimizin mutlaka eski dönemlerden sevdiğimiz ve örnek aldığımız stil ikonları vardır. Haliyle herkesin hayran olduğu ve hala günümüz modasının onlardan etkilendiği stil ikonlarından ilham almamak, onlardan etkilenmemek elde değil.

Audrey Hepburn ise bunlardan bir tanesi ve belkide en önemlisi. Little black dress, kitten heels, babetler ve incileri meşhur edip ölümsüzleştiren bir stil ikonundan bahsediyoruz. Hatta şu an tam anlamıyla fırtınalar estiren kalın kaşların bile aslında Audrey Hepburn’den geldiğini söyleyebiliriz.

  • Babetler Audrey Hepburn’ün stilinin vazgeçilmez parçası.

audrey_hepburn_3audrey_hepburn_4

  • Yüksek belli genellikle kısa paça kullandığı kumaş pantolonlar günümüzdede oldukça popüler.

audrey_hepburn_5audrey_hepburn_9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  Siyah elbiseyi ikonlaştırıp her kadının dolabında bulunması gereken bir şey haline getiren ikonda Audrey Hepburn’ün ta kendisi.

audrey_hepburn_10audrey_hepburn_13audrey_hepburn_12

 

Bu görseller ise Audrey’in stilinin nasıl günümüze uygulayabileceğinize yardımcı olacaktır.

audrey_hepburn_11 audrey_hepburn_2 audrey_hepburn_7 audrey_hepburn_6 audrey_hepburn_14

Her ne kadar giyimiyle ve filmleriyle zamansız bir kadın haline gelse bile Audrey Hepburn’ün ruh güzelliğide giydiği kıyafetler ve kendisi kadar güzel. Unicef te yıllarca iyilik elçisi olarak çalışıp Türkiye dahil olmak üzere bir çok fakir ve yardıma ihtiyacı olan ülkeyi gezip radaki çocuklarla ilgilenmiş ve dikkatleri o ülkedeki sorunlara çekmeye çalışmış. Bu da gösteriyorki onun sadece güzelliğini ve giydiği şeyleri değil aynı zamanda yardımcı ve iyilik meleği özelliğinide örnek almalıyız.

audrey_hepburn_16

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here