Anasayfa Moda Makyaj Sıcakta Akmayan Makyaj Teknikleri

Sıcakta Akmayan Makyaj Teknikleri

744
0
PAYLAŞ

Havaların ısınmasıyla birlikte makyajın yüzümüzde kalma süresi de kısalmaya başladı. Makyajın gün içinde akması, fondotenin sıcaktan erimesi, tam da günün en hareketli saatlerindeyken oldukça sinir bozucu oluyor değil mi? Peki biz bu sorunla nasıl baş edeceğiz? İşte yapımı kolay birkaç teknik:
Bu işin en büyük sırrı “sabitlemek”dir! Makyajda genelde likit ürünler kullanıyoruz. Ancak ciltte çok kalıcılığı olmayan bu sıvılar gün içinde ya cilt tarafından emilir ya da cilde tam nüfuz etmediyse gözeneklerden fışkırma yaparak akar. Bu tarz ürünlerin üzerinden transparan pudra geçerek sabitlemek gerekiyor. Örneğin, göz altı kapatıcınız çok ince yapılıysa çizgilere dolma yapabilir, sürer sürmez üzerinden hafifçe pudra geçerseniz, kapatıcıyı sabitleyip kalıcılığını artırmış olursunuz. Yazın kullandığınız fondoten az kapatıcılıkta, ince yapılı ve su bazlı olmalıdır. Nemlendirilmiş cildinize ince bir tabaka halinde uyguladıktan sonra, şeffaf veya fondotenle aynı tonda bir pudrayla sabitliyoruz. Cildiniz yağlı/karma ise parlama yapabilir, gün içinde T bölgenizi tekrar pudralayabilirsiniz.
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-1
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-2
Bunun dışında makyaj bazları da sabitleme görevini çok iyi yapan, üretildiğine şükrettiğimiz ürünlerdir. Bunların gözenekleri gizleyen, yağlanmayı kontrol eden, cilde parlaklık/matlık veren gibi birçok çeşidini bulabilirsiniz. Fondotenden önce uygulayacağınız makyaj bazı sıcak ve nemli havalarda tam bir kurtarıcı olacaktır.
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-3
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-4
Rujun kalıcı olması için de, dudak kalemini önce dudak çerçevesine sonra tüm dudağa uyguluyoruz. Üzerine ruju sürdükten sonra dudak çizgisinin hafifçe dışından katı bir kapatıcıyla çerçevelemek, rujun dağılmamasını sağlayacaktır.
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-5
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-6
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-7
Göz makyajında ise waterproof yani suya dayanıklı ürünleri tercih etmeliyiz. Bunlar sıcakta akma/bulaşma yapmaz ve güneşe gözleri alerjik olanlar için de gözünüz yaşardığında yine akmayıp sürdüğünüz yerde kalacaktır.
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-8
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-9
Son adım olarak, içeriğinde bitki özleri bulunduran ferahlatıcı spreyleri kullanabilirsiniz.Bu spreyler, sıcak havalarda cildi rahatlattığı gibi bir miktar da makyaj sabitleme görevi görüyor. Makyajınızı bitirdikten sonra bir-iki fıs yüzünüze sıkmanız yeterli olacaktır.
sıcakta-akmayan-makyaj-teknikleri-10

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here