Anasayfa Moda Etekler Sezonun Olmazsa Olmaz Parçası: Deri Etekler

Sezonun Olmazsa Olmaz Parçası: Deri Etekler

767
0
PAYLAŞ

Deri etekler, bu sezon ”must have” olarak adlandırabileceğimiz parçalardan biri. Zamansız olması deri etekleri mutlaka sahip olunması gereken parçaya dönüştüren önemli bir etken. Bu sezon oldukça ön planda olan deri etekleri ister mini,midi ya da maxi boylarını bununla beraber kalem, pileli ya da çan modellerini tercih edebilir modele ve eteğin sahip olduğu detaylara uygun olarak kombin yapabilirsiniz.

Deri etek denilince benim aklıma ilk gelen siyah mini (düz ya da fermuar detayı olan) deri etek üzerine beyaz V yaka basic tişört, tercihe göre altına topuklu ayakkabı/ combat botlar.

Midi ve maxi boy deri eteklerin kullanım alanı daha dar olduğundan deri etekte genelikle mini olanlar tercih edilir.

Siyah rengin cazibesi dışında deri etekte toprak tonları ya da kırmızı/kırmızı tonları, bej, pastel renk tonları ve beyaz olanları tercih edilebilir.

Sizin için seçtiğim bir kaç kombin ve deri etek modellerinden bazılarına göz atalım;


 

Deri,kumaş olarak diğer kumaş çeşitlerine göre bakımı daha kolay olan bir dokuya sahiptir. Kolay kolay kirlenmez ve kuru temizleme istemez, yıkamaya gerek kalmaz.  Deri kıyafetler saklanırken ve temizlenirken dikkat edilmesi gereken ipuçları;

Çok nemli ortamlardan ve doğrudan güneş ışığından kaçının.

Islanan deri kıyafetinizi saç kurutma makinesiyle kurutmak ya da kalorifer peteğinin üzerine koymak yerine güzelce asın. Kendi haline bırakın.

Vazelin deriyi besler, pamuk yardımıyla deri kıyafetinizin heryerini sildikten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Kıyafetiniz yenilenmiş gibi olacaktır.

Deri kıyafetinizi özel olarak havalandırmaya ihtiyaç yoktur. Normal hava alan bir kıyafet dolabında saklamanız yeterlidir.

Parfüm, saç spreyi vb… ürünleri kullanırken deri kıyafetinize gelmemesine dikkat edin.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here