Anasayfa Moda Ayakkabılar Seksi Stilettolar!

Seksi Stilettolar!

3872
4
PAYLAŞ

 

Bu simli stilettoyu gece şık bir davette sade bir elbisede star yapabiliriz

Bir kadını seksi gösteren, özgüvenin adı stilettolar… Stiletto ne diye soracak olursanız topuklu, sivri burunlu ayakkabılar diyebiliriz kısaca!

Son zamanlarda oldukça trend olan stilettoların aslında geçmişi çok eskiye dayanıyor. İlk stilettoyu 1907 doğumlu Fransız tasarımcı Roger Vivier tasarlamış.Roger Vivier 70 yıl boyunca ayakkabı tasarlamış bir duayen .1959 da stilettoların topuk boyu 15 cm e ulaşınca ayak sağlığına verdiği zararlar gazetelerde yayınlanmış ve yasaklanmaya çalışılmış. Kadınların talebi üzerine ulusal ayakkabı derneğine topuk boyunun kısaltılması için istekte bulunulmuş. İşin aslı; stiletto giyen kadının çekiciliği , kendine güveni ve bunu giyemeyen kadınların kıskançlığı diyebiliriz!

Yine 1960’larda parkeleri çiziyor gerekçesiyle yasaklanmaya çalışılan stilettolara bu sefer de Türk mucid olan Mehmet Kurdaş tarafından çare bulunmuş. Mehmet Kurdaş topuğun ucuna yuvarlak kısmı ekleyerek günümüzdeki haline dönüşmesinde büyük rol oynamış . Sonunda stilettolar özgürlüğüne kavuşarak tarz olmanın ilk adımı, özgüvenin adı , seksapalitenin başında gelmeyi başarmış ve bugünlere gelmiş!

Günümüzde neredeyse bütün dünya markalarında gördüğümüz stilettolar her haliyle başka bir tarz yaratmada oldukça başarılı. Gece şık bir elbisenin altına yada jean in altına rahatlıkla giyebildiğimiz stilettolar her kadının dolabına girmeyi hakediyor. Neredeyse  bütün kıyafetlerde özgüvenimizi artıran boyfriend jean ile bile sexy olmamızı sağlayan bir ayakkabı stiletto…Hatta çalışan bayanların en başta tercih etmesi gereken bir ayakkabı !

İşte size stilettolarınızı günlük olarak yorumlayabileceğiniz birkaç öneri :

Stiletto 2

Stiletto 3

Stiletto 4

Stiletto 5

 

Peki gece bir davete ya da işe giderken nasıl kullanabiliriz stilettolarımızı? İşte birkaç öneri :

Stiletto 8

 

 

ten rengi stiletto dantel detayı olan elbiseler için şık bir tercih
ten rengi stiletto dantel detayı olan ve renkli elbiseler için şık bir tercih

 

Gece şık davetler için siyah rugan stiletto güzel bir tercih olur
Gece şık davetler için  süet stilettolar  güzel bir tercih olur

 

İş şıklığı
İş şıklığı

 

Renkli olan stilettolarla yazın tarz rüzgarları estirebiliriz
Renkli olan stilettolarla yazın tarz rüzgarları estirebiliriz

 

Benim tavsiyem ilk olarak siyah ve ten rengi stilettoyu dolabınıza sokmak. Bu iki rengi her şeyle rahat bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Ben daha çok deri olanları seviyorum ama eğer şık bir elbisenin altına kombinleyeceksiniz rugan ya da süet de tercihleriniz arasına girebilir.

Stiletto 1image

 

Stilettolar bacak boyumuzu uzatarak daha zarif görünmemizi sağlar. Yürümesi hiçte kolay olmayan stilettolara giymeden edemeyen biz kadınlar zarif, stil sahibi, sesksi görünmek için biraz acıya dayanabilriz sanırım!

Önemli olan diğer nokta stiletto alırken mutlaka ayak parmaklarınızın dekoltesi olmalı, ayak parmaklarını tamamen kapatan bir stiletto zarif olmaktan tamamen uzak. Ayrıca stilettolarla çorap giymememiz gerekir, çorap hem yürümemizi zorlaştırır hem de kötü bir görüntü elde etmemize neden olur.

Her dolapta olmayı hakeden stilettolara hala sahip değilseniz haydi stil sahibi kadınlar alışverişe!

Stilettolarla özgüveninizin tavan yaptığı stil sahibi günler ! D.A.

PAYLAŞ
Önceki yazıŞık Ve Espirili Bir Hamilelik
Sonraki yazıTak Takıştır!
Damla Alpaslan
"Stil bir kadının dilidir" benim için ... Fizik öğretmeni , pilates sever , moda tutkunu , stil sahibi bir anne !

4 YORUM

  1. Özellikle ayak parmaklarını kapatan stilettolarla ilgili uyarınızın başını ve sonunu yıldızlayıp, üstünü fosforlu kalemle çizmek istedim:) O demode haliyle görünce göz pınarlarım kanıyor resmen gencecik kızlarda. Bu arada görsellerinize Blakle Lively’i muhteşem yeşil zuhair murad elbisesiyle görünce Gossip Girl’ü ne kadar özlediğimi fark ettim :( Yazı için teşekkürler, sevgiler! ^_^

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here