Anasayfa İlişkiler Sağlıklı Bir İlişkinin 7 Belirtisi!

Sağlıklı Bir İlişkinin 7 Belirtisi!

523
0
PAYLAŞ

ilişki1

İlişkilerimiz her zaman iyi gidiyordur ama nereye gittiğini bilmiyoruzdur. Aşk’ ı anlamak için yardıma ihtiyacımız vardır. Düpedüz ki bu kendi başımıza çözebileceğimiz bir durum asla olmadı. Her genç kız- yetişkinler mükemmel aşkın peşinden koşuyordu. Ayaklarımız yerden kesilsin bir çok mil boyunca havalara uçalım istiyorduk. Ama gerçek ve mükemmel aşk yoktu. Zor aşk vardı!

Sevgiliniz ile her şey yolunda gidiyor. Tabiî ki küçük sorunlar yok değil. Ve bunları bizler aslında kafamızda büyütmüyor da değiliz. Genel hatlarıyla baktığımızda hepimizin ilişkisi, yolunda ve sağlıklıdır. Birkaç dakika içinde ilişkinizin sağlıklı olup olmadığını mı öğrenmek istersiniz, gelin hep birlikte ölçelim;

ilişki2

1- Karşılıklı oturup birbirinize kötü yanlarınızı ve iyi yanlarınızı sayabiliyorsanız, huysuzluğunu ve huysuzluğunuzu dile getiriyorsanız, kızıp, bağırmadan ve sakin bir şekilde iletişim kurabiliyorsanız sevgiliniz ile çok şanslısınız.

2- Anılarınızı, dertlerinizi, paranızı, yediğinizi, içtiğinizi paylaşabiliyorsanız sevgilinizle, bir çok çifte açık ara fark atmışsınız demektir.

3- Günümüzde çoğu ilişkide olmayan ‘acaba kime baktı?’ ‘hangi kıza baktı?’ ‘neden şuan elimi tutmuyor?’ şuan bana neden sarılmadı?’ gibi soruları kendinize sormuyorsanız, bir yere oturduğunuzda sevgilinizle değil de çevresindeki her hangi bir kıza bakıp bakmadığı ile ilgilenmiyorsanız eğer ilişkinizde güven temelleri sağlam atılmış demektir. Mıç mıç bir ilişkiyi sonuç olarak kimse istemez.

ilişki3

4- Özel durumlarımız da, her derdimiz de biz kadınların kendi kabuğuna çekilme merasimi olduğu doğrudur. Fakat ilişkimizde; başımız en ufak bir derde girse dahi, bir konuda bir şey danışmak istediğimizde sevgilinizin yanına koşuyorsanız eğer, artık onu aileniz gibi görüyor olmanızdan kaynaklıdır. Size güven aşıladığının habercisidir ve bu sağlıklı bir ilişkinin en önemli taşıdır.

5- Huzur . bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Issız bir yerdesiniz ya da karanlıkta sevgilinizin yanında uyuyorsunuz, fakat karanlıktan korkuyorsunuz. Eğer yanınızda sevgilinizin olduğunu bilmek size huzur veriyorsa, içinizi rahatlatıyor ve düşüncelerden sıyrılıyorsanız. İlişkiniz olgunlaşmış demektir.

ilişki4

6- Özel günlerinizin dışında erkek arkadaşınızın sizi her an lüks bir yere götürmesini beklemiyorsanız, güzel yemekler ısmarlayıp, sürekli hediyeler almasını beklemiyorsanız, sizin için büyük bir bütçe harcaması önemli değilse ve en önemlisi televizyon karşısında oturup pizza yemek ya da bir bardak kahve eşliğinde sohbet etmek sizi mutlu ediyorsa eğer gerçek sevgiye dayalı bir ilişkiniz var demektir.

7- Plan yaptınız ve haklı sebeplerden planınız erkek arkadaşınız tarafından iptal edildi. Üstüne birkaç gün üst üste buluşmadınız ve kendisi erkek arkadaşlarıyla dışarı çıktı, siz buna alınıp, bozulmuyorsanız. Aksi taktirde günü ve geceyi karşı cinse zehir etmiyorsanız tebrikler, özgüven’ i olan bir ilişkiniz var demektir.

Bu maddelerin hepsi ilişkinizde varsa tebrikler sağlıklı bir ilişki yaşıyorsunuz! Özgüveniniz, sevginiz ve ilişkide olgunluğunuzu kaybetmeyin. Her kadın kıskançtır fakat kafamızdaki tilkileri de çok fazla öne çıkarmamalıyız.

Sevgilerle.

PAYLAŞ
Önceki yazıÇikolatalı Türk Kahvesi Tarifi
Sonraki yazıErkeklerin Etkilemek İçin Söyledikleri 7 Yalan!
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here