Anasayfa Defileler Paris Fashion Week 2015

Paris Fashion Week 2015

319
0
PAYLAŞ

Geçen günlerde PFW kapanışı yapıldı. Bence modanın kalbi modanın başlangıcı olan bu şehirden, benim de hayranı olduğum müthiş tasarımlar geçti. Bence en görkemlisi Dior’du. 

Sarı, yeşil ve pembenin en canlı, en parlak tonları ile süslenmiş Christian Dior koleksiyonu, hem sofistike hem de dinamik görüntüsü ile büyük beğeni topladı. Kısa kollu uzun ceketler ile farklı ve şık bir çizgi yakalayan Dior, volanlı şalları, hacimli – asimetrik etek ve elbiseleri, renkli pantolon-ceket takımları ayrıca etek uçlarında, ceket bellerinde kullandığı bağcık detayları ile haftanın yine en beğenilen koleksiyonlarından birini sergiledi.imagesthey-work-without-days-off-16-best-images-of-paris-fashion-week-autumn-winter-201420151Bir diğer çarpıcı koleksiyon ise Red Valentino’nun oldu ; 

2014-15 Sonbahar Kış koleksiyonu için ilhamını Pamuk Prenses masalından alan koleksiyonu, tüm şekerliği ile hem renklerle hem de baskılarla bu güzel masalı tekrar hatırlatır nitelikte. Andy Warhol’un pop-art eserlerini hatırlatan koleksiyonda, puantiyeli kumaşlar, yazılı çantalar, şeffaf yağmurluklar, mini etek ve elbiseler ile Lolita görünümü oluşturmaya çalışılmış.

RED_Valentino_fall_winter_2014_2015_collection_New_York_Fashion_Week6Valentino Red Banner with name frontEn beğendiğim tasarımlardan bir diğeri de Jean-Paul Gaultier ;

Bu koleksiyon için Gravity filminden ilham aldığını söyleyen Jean-Paul Gaultier, koyu yeşil ve metalik tonlarda hazırladığı, uzaylı kıyafetlerini çağrıştıran tasarımları ile Moda Haftasının, en çarpıcı koleksiyonlardan birini sergiledi. İngiliz bayrağı desenini ve kraliyet tacını koleksiyonunun birçok parçasında kullanan Gaultier, ayrıca yeni nesil punk tarzını işlediği koleksiyonu için, yaşlı ve çocuklar dahil değişik yaş guruplarından mankenleri de podyuma çıkararak çok farklı bir defileye imza attı.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here