Anasayfa Blog Okula Dönüş Bölüm 4: ” Kolej Ceketleri”

Okula Dönüş Bölüm 4: ” Kolej Ceketleri”

2079
0
PAYLAŞ

Kolej Ceketi bilmeyenler için, Bomber kol kesimli, beli ve kolları çizgili lastikten üretilmiş ceketlere verilen isimdir. Benim için ise; Amerikan gençlik dizileridir. Ben James Dean’ in herzaman 1955 yapımlı Amerikan Gençlik Dizilerinin babasıdır diyebileceğimiz Rebel Without A Cause” (Asi Gençlik) filmindeki ” kırmızı kolej ceketli haliyle bütünleştiğine inanırım. Asi Gençlik’ ten sonra erkekler de dahil olmak üzere herkes James Dean hayranı olmaya başlamış ve herkes kolej stilinde giyinmeye başlamıştı.

Kolej Ceketleri-25

Kolej ceketleri örneklerine ünlü kombinleri vererek başlıyoruz. Aşağıdaki ilk fotoğrafta gördüğümüz gibi, dar paçalar ve kolej eteğiyle kombinlenmiş , kolej ceketi kombini ki zaten klasik bir kombindir, ama ben dikkatinizi ikinci kombine çekmek istiyorum. Herzamanki gibi farklı çizgisiyle, “Ben yaparsam olur” özgüveniyle ilerleyen Kardashian herzaman favorim ( saçlarını platin yapmasına rağmen! ) Moda aslında budur, umursamamak, cesaret edilmeyeni yapabilmektir. Moda, acabalar barındırmaz, kalıplar değil, senin Kalıbındır çünkü. Kim Kardashian’ da gördüğümüz gibi.. Kardashian uzun ” Kalem Etek” ile kolej ceketini kombinlemiş, hiç aklınıza gelir miydi? Ve bu yetmezmiş gibi altına siyah sandalet seçimi yaparak spor olan kolej ceketini öyle bir havaya sokmuş ki, gece çıktığınızda da  bluz, elbise üstüne alınabilecek bir parça olduğunun sinyallerini vermiş.

Kolej Ceketleri-1 Kolej Ceketleri-2 Kolej ceketlerini fazlaca spor bulanlar için,  Hillfiger’ ın Fall 2015 Kreasyonu saten, kürk, deri ve kadife kolej ceket tasarımlarından birkaç örnek:

Kolej Ceketleri-26 Kolej Ceketleri-27 Kolej Ceketleri-28

Kolej Ceketleri-29 Kolej Ceketleri-30 Kolej Ceketleri-31 Kolej Ceketleri-32

 

Kolej Ceketleri-9 Kolej Ceketleri-10 Kolej Ceketleri-11 Kolej Ceketleri-12 Kolej Ceketleri-13 Kolej Ceketleri-14 Kolej Ceketleri-15 Kolej Ceketleri-16 Kolej Ceketleri-18 Kolej Ceketleri-19

Kolej Ceketleri-21 Kolej Ceketleri-23

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here