Anasayfa Moda Nedir Bu Thigh Gaps? 

Nedir Bu Thigh Gaps? 

3638
0
PAYLAŞ

Thigh gap, dizleriniz birbirine değecek şekilde ayakta durduğunuzda, uyluklar(üst bacak) arasında kalan boşluktur.

thigh-gap-4

Peki iyi birşey midir bu thigh gap? Bana göre çok da iyi birşey olmasa da anlaşılan bu boşluk ne kadar fazlaysa o kadar iyidir bu akımın takipçilerine göre. Evet, ülkemizde henüz çok bilinmese de yurtdışında ciddi bir thigh gap akımı başlamıştır. Bir çok kadın delicesine thigh gap’e sahip olmak için çeşitli egzersizler yapmaktadır. Sadece egzersiz yapsalar iyi, ekstrem dietlere ve estetik ameliyatlara başvurmaya kadar gitmiştir bu olay. Ne kadar büyük bir takıntı haline geldiğini siz düşünün. Çünkü nerden ve nasıl böyle bir kanıya vardılarsa, thigh gap’in bir dişilik işareti olduğuna ve eğer ona sahip olurlarsa çekiciliklerinin artacağına inanmışlardır bir şekilde.

Hatta bazıları thigh gap’in “ideal vücut şekli”ni temsil ettiği söyleyecek kadar ileri gitmiştir. Birçok genç kız kendileri için doğal olmayan bu vücut şekline kavuşmak için yeme bozukluğu hastalığına davetiye çıkarmaktadır. Peki kim, nerden çıkardı bu thigh gap’i? Herşey 2012 yılında, Victoria’s Secret showundaki modellerin aşırı zayıf olması ve belirgin bir thigh gap’e sahip olduklarının görülmesiyle başladı. Böylece thigh gap akımı geniş kitlelere ulaşmış oldu. Çok vakit geçmeden bu konu hakkında yüzlerce blog yazıldı, twitter hesapları açıldı. Her tarafta thigh gap’e sahip olmak için yapılabilecek egzersiz videoları dönmeye başladı. Bu çılgınlık daha sürecek gibi görünüyor şimdilik.

Tamam, zayıf olmayı istemek gayet normal birşey ama böyle sağlıksız bir vücut tipine kavuşmak için çabalamanın bir anlamı yok. Mükemmel vücut diye birşey yoktur. Ya da güzel ve çekici olmak için illa da zayıf olmak gerekmez. Herkesin kendine yakışan ve mutlu olduğu kiloda olması güzeldir. Kendimizi olduğumuz gibi sevmeliyiz.

Ayrıca başta  Beyonce, Rihanna ve Jennifer Lopez gibi birçok aşırı seksi yıldızın da bu akımı reddettiği bir gerçek :)

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here