Anasayfa Blog Makyaj Sırları

Makyaj Sırları

2132
4
PAYLAŞ

IMG_1727Biz kadınlar,hayatımızın her evresinde kusursuz güzelliğe kavuşabilmek için çeşitli yollar deneriz. Bazıları çok şanslıdır. Tanrı onlara sorunsuz duru bir cilt vermiştir. Ama ben de dahil çoğu kadın, sivilceler, lekeler, siyah noktalar gibi sinir bozucu, güzelliğimize gölge düşüren cilt problemleriyle ergenliğe girer girmez uğraşmaya başlarız. Tabi ki en önemli unsur cildimizi temiz tutarak ve dengeli beslenerek kusurları en aza indirmektir. Bunları yapsak bile en zevk aldığımız şey kusursuz bir makyaj yaparak daha da güzel görünebilmektir…

Fotoğraftaki IMG_1734modellerin makyajları, profesyonel makyaj hileleri ile dolu. Bu ufak hileler ile kusursuz cilde kavuşmak zor değil. Makyaja başlarken kaliteli markalardan edineceğiniz malzemeler, cildinizi yıpratmadan ve alerjik bir reaksiyona sebep olmadan güzelleşmenizi sağlar.

Böyle makyajlar için size lazım olanlar şunlardır:

  1. Makyaj altı bazı (Bunların güneş koruyuculu olanlarını seçerseniz ayrıca koruyucu sürmenize gerek kalmaz.)
  2. Bir cilt renginizde bir de biraz koyu ton fondöten
  3. Aydınlatıcı
  4. Sabitleyici pudra,allık
  5. Far, göz kalemi, eyeliner, rimel
  6. Dudak kalemi ve ruj

Makyaj bazını yüzümüze uyguladıktan sonra cilt rengimize uygun fondötenimizi fırça ya da sünger yardımıyla sürmeliyiz. Aydınlatıcıyı alnımızın orta kısmına (burun bitiminden itibaren), elmacık kemiklerimizin üst bölümüne, çene ortasına ve kaş altlarına uygulamalıyız.

Yüz tipimize göre koyu renk fondöteni alnımızda saç diplerine, elmacık kemiğinin alt kısmına,burun kenarlarına ve çene ucuna uygulayabiliriz. Fondöten ve aydınlatıcıyı fırça ile iyice kaynaştırmalıyız. Sonra pudra ile sabitlemeliyiz. Tenimize uygun renkte allık ile elmacık kemiklerimizi ortaya çıkarmalıyız.

IMG_1736Göz makyajı için kirpik diplerine koyu renk farımızı, göz kapağımızın ortasına açık renk farımızı uygulamalıyız. Eğer ışıltılı bir makyaj istiyorsak aynı tonda parlak ve pırıltı içeren farlarla uygulama yapabiliriz.

Gözümüzün şekline göre eyeliner ile göz bitiminde kuyruk oluşturursak daha çekik bir görüntü elde edebiliriz. Rimeli uygulayarak göz makyajını bitirmeliyiz.

IMG_1741IMG_1742

Gelelim dudaklara.. Bu kadar yoğun göz makyajı uygulamalarında en uygun dudak makyajı sade ve doğal görünenidir. Açık renk  kalemimizle dudak ortasını aydınlattıktan sonra koyu renk  kalemimizle dudak kenarlarını çerçevelemeliyiz. Parmağımızla iki tonu karıştırıp bütünleştirmeli ve doğal tonlarda parlatıcı uygulayarak makyajımızı tamamlamalıyız.

IMG_1743Çok güzel olduk:)

IMG_1747Sevgiyle kalın…

4 YORUM

  1. Hem isimlerimiz hem fikirlerimiz aynı. Güzel,ayrıntılı bir şekilde açıkladığınız için teşekkür ederim.Çok faydasını görücem bu yazının.İyi çalışmalar.

  2. Makyaj önerilerinizi ilgiyle okudum. Öğreneceğimiz çok şey var sanırım sizden :) Yazılarınızı zevkle okuyorum ve devamını bekliyorum :)

    • Aysun teşekkür ederim.Diğer yazıları da okumuş olman senin de benim gibi çeşitli zevklere sahip olduğunu gösteriyor.Umarım beğenerek okuyacağın daha çok yazım olur.Sevgiyle kal..

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here