Anasayfa Blog Kıyafete Kişilik Veren Aksesuardır

Kıyafete Kişilik Veren Aksesuardır

574
4
PAYLAŞ

fotoğraf 1Bir çok şeyden ilham alabiliriz hayatta.Müzikten, izlediğimiz bir filmden, okuduğumuz bir öyküden. Bazen de gün içerisinde karşımıza çıkan çok stil sahibi bir kadından. Peki stil sahibi nasıl olunur hiç düşündünüz mü ? Bence burada izlenmesi gereken yol, kıyafet için ayıracağınız bütçeden öte, o kıyafeti nasıl taşıyacağınız ve sizin ruhunuzu nasıl yansıtacağıdır. Moda kurbanı olmak deyimini hepimiz biliriz ve zaman zaman bizimle hiç bağdaşmasa da belli tuzaklara biz de yakalanmış olabiliriz. Rugby oyuncuları gibi vatkalı ceketler giydiğimiz, vücut yapımıza uymasa bile dapdar skinny jeanlerin içine sığmaya çalıştığımız, ya da kalın ayak bileklerimize rağmen bootieler alıp giydiğimiz olmuştur.

fotoğraf 3Önce vücut tipimizi çok iyi tanıyıp, bütün dünya bu moda ile çalkalansa bile uzak durmayı bilmemiz gerekir.

Bir kombin ister Beymen’den, ister semt pazarından alınmış olsun, taşıyan kişinin kompozisyonu tamamladığı parçalar ile farklılaşmayı ve stilini yansıtmayı bilmeli. Bunun için dümdüz bir beyaz tshirt ve blue jean bile tercih etseniz takacağınız bir fular, şapka, şapkanızın üzerine iliştireceğiniz bir yaka iğnesi bütün havanızı başkalaştıracak ve sizi stil sahibi bir kadına dönüştürecektir.

fotoğraf

Bu yüzdendir ki gardırobumun her zaman en çok yatırım yaptığım parçaları aksesuarlardır. Yurt içi, yurt dışı tüm seyahatlerimde mutlaka tatilimi bana hatırlatacak, özgün bir parçayı koleksiyonuma eklerim. Şapkalar, etnik kolyeler, el işçiliği yüzükler, antika broşlar.

Aksesuarlar başkalaşmak için bir kadının stilini oluşturan altın parçalardır ve onlara harcanan para asla gereksiz değildir. :)

fotoğraf 2
fotoğraf 4 fotoğraf 5

PAYLAŞ
Önceki yazıWINK
Sonraki yazı“Ayakkabı Sıkıcıdır, Sneaker Giy!”
Nisa Aslı Erten
Hayatı doya doya her anıyla yaşamayı seven, mutluluğu detaylarda bulmayı bilen, Eren'in annesi, kedi çılgını, seyahat sever, fotoğrafçı, öykü yazarı, güneşli iklim insanı, yemek yapmayı terapi olarak gören, ruh haline göre kıyafetler ve aksesuarlarla oynamayı seven bir titiz başak burcu kadını.

4 YORUM

  1. Merhaba Aslı Hanım ben de sizin gibi düşüyorum, aksesuarlara çok önem veriyorum ve her gittiğim yerden alıyorum, çok da para harcıyorum :) Ayrıca yazınızı okumaktan çok zevk aldım, yenilerini merakla bekliyorum…

  2. Çok hoş bir yazı, aksesuar detayının önemine aynen katılıyorum.. yeni yazılarınızı merakla bekliyorum :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here