Anasayfa Moda Saçlar Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

2263
0
PAYLAŞ

Kıvırcık saç; sürekli ilgilenilmesi ve bakım yapılması gereken bir saç tipidir. Söze kıvırcık saç zor saçtır diye başlamak istemiyordum fakat bazı durumlarda saçlarınız zor ve karmaşık bir hal alabiliyor.

Ben de kıvırcık saça sahibim ve sizinle -daha doğrusu kıvırcık saçlı yoldaşlarımla- kendi uyguladığım, memnun kaldığım bakım yöntemlerini sizinle paylaşacağım.kıvırcık saç bakım önerileri4Öncelikle; tüm saçlarda olduğu gibi kıvırcık saçta da her 3-4 ayda bir saç uçlarımızı aldırmakta fayda var. Saç uçlarındaki kırıklar, saçlarınıza istediğiniz şekli düzgün bir şekilde vermenizi engeller. Sağlıksız görünüme neden olur.kıvırcık saç bakım önerileri1Kıvırcık saç diğer saç tiplerine göre daha hızlı kurur, daha fazla yıpranır. Benimde en çok söylendiğim ve zorlandığım konulardan biridir. Bunun önüne geçmek için; Çok sıcak suyla duş almayın. Bilindiği gibi sıcak su saç derisini ve saç uçlarını kurutarak kırılmaya yol açar. Piyasada kıvırcık saçlar için özel olarak üretilmiş pek çok ürün bulunmakta. Bu ürünlerin içinden size göre uygun olanı seçip -kıvırcık saçlar için şampuan veya bakım kremi gibi- kullanmanızı öneririm. Bu ürünler diğer normal saç tipleri için olan ürünlerden daha çok verim sağlayacaktır.

Duştan sonra saçlarınızı kalın dişli tarak ile taramalısınız. Saçlarınız daha kolay ve kırılmadan açılacaktır.kıvırcık saç bakım önerileri3Şekil vermek saç nemliyken daha kolaydır ve kuruyken şekil vermeye göre saçı daha az kabartır. Şekil vermek için en önemli silahımız saç köpükleri! Size göre en iyi saç köpüğünü deneme-yanılmayla bulabilirsiniz.

Son aşama olarak ben saçımı doğal olarak, bekleyerek kurutmayı tercih ediyorum. Çünkü saç kurutma makineleri saçı ciddi şekilde yıpratıyor. Beklemeyi istemeyenler veya acelesi olanlar için saç kurutma makinesini mümkün olduğunca az kullanılmasını öneririm.kıvırcık saç bakım önerileri2Çoğunlukla düz saçlar kıvırcık ister. Kıvırcık saçlar da düz ister diye bir algı var fakat ben saçından gayet memnun olanlardanım. Saçlarımı, onlarla ilgilenmeyi seviyorum. Sizde doğuştan gelen bu özel ve herkesi kıskandıran saçlarınıza gereken değeri gösterin, kabarmalarına karşı sabırlı olun :) Bonus saçlarınızı sevin!

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here