Anasayfa Moda Mevsimlik Kemerlerinizi Bağlayın: Trench Coat

Kemerlerinizi Bağlayın: Trench Coat

573
0
PAYLAŞ

Kemerlerinizi bağlayın Bahara geçiş yapıyoruz.

İlkbaharın gelişi ile birlikte dolaplarımızda değişim başladı. Önceliği kaptırmayan Trenchcoat‘lar boy gösteriyor. Son derece şık olan ve kadın-erkek ve hatta çocuk demeden herkesin tercihi olan Trenchcoat’ların doğuşu da bir o kadar ilgi çekici.

Savaş sırasında İngiliz ordusu, Thomas Burberry’yi, ağır ve kullanışsız parkaların yerine subayların ihtiyaçlarına cevap verecek bir ceket yaratmakla görevlendiriyor. Böylece gabardin kumaşından, yağmur geçirmeyen, rahat ve hafif trençkotlar doğuyor.

burberry  burberry trench coat

Hiç şüphesiz ki trençkot/trench coat deyince Burrbery markası zihnimizde yer etmiştir. Trençkot aslında erkekler için üretilmeye başlansa da daha feminen detaylar eklenerek kadınların moda dünyasına keskin bir geçişi olmuştur. 

Celebrities Wearing Trench Coats Fall

 

salaş trench coat cool woman trench coat trench coat burberry trench coat

Trench Coat’ta boy çok önemli bir husustur. Eğer ki boyunuz kısa veya minyon yapı da iseniz kesinlikle kısa (dizüstü boyunda) tercih etmenizi öneririm. Lakin boyunuz uzun ise, her boy size olacaktır. Yine de boy konusu önemli olduğu için özenle ve dikkatle seçilmeli. Aksi takdir de hoş olmayan bir tablo ile karşılaşabilirsiniz. 

cool trench coat trench coat busines trench coat trench coat trench coat street trench coat street style trench coat trench coat

Gece-Gündüz yaşantınızın rahat ve şık adresi diyebiliriz. Eğer klasik giyinmeyi tercih ediyorsanız ve pek çok kombinle giymek istiyorsanız, Camel rengi tercih etmeniz mantıklı ve uzun vadeli bir yatırım olacaktır. Camel gibi krem ve toprak tonları da tercih edebileceğiniz renkler arasında.

Genelde trençkotun kendi kemeri olur. Ancak illa ki bu kemeri kullanmak zorunda değiliz. Stilinize stil katacak pek çok kemer kullanılabilir. Ya da kullanmadığınız kemer, kumaş ve deri parçalarını da değerlendirebilirsiniz. Kemerle eski trençkotu yeniden yorumlamak kulağa hoş geliyor. Siz ne dersiniz?

cool girl trench coat

Doğası itibariyle maskülen bir yapısı olan Trençkotların daha salaş veya bol kesim bir kullanım ile bütünleyebilirsiniz. Örneğin bunu Fedora bir şapka ile kombinleyerek doğal bir hava vermiş olursunuz. 

dress trench coat

 

Trençkot’un içine elbise giyecekseniz boyu mutlaka Trençkottan kısa olmalı. Trençkot’unuzu elbise gibi de kullanmanız da sade minimalist şıklığı ve zarafeti beraberinde getirecektir. 

 

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here