Anasayfa Blog İş Hayatına Yeni Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

İş Hayatına Yeni Başlayanlar İçin Alışveriş Listesi

767
2
PAYLAŞ

Yeni çalışan biri olarak en endişe ettiğim konulardan biri buydu benim. Çünkü hayatınızın değiştiği bir noktadasınız ve tam bu nokta da ilk iş yeni bir still oluşturmaktır. Ama çoğu zaman kafamızdaki eksikleri toplayamadan birçok gereksiz alışveriş yapmış olarak aslında elimiz boş eve döneriz. İşte tam da bu soruna değinmek istiyorum.

Sizin için ilk alınacakları derledim. Önce pantalon alışverişi ile başlayın işe kimi için kumaş zorunluluğu olsa da kimi ofisinde daha özgürdür bu kişilerde skinny jeanler ile alışverişini tamamlayabilir. Kumaş pantolonlarda yeni moda yüksek bel olanlardır. Gömlekler konusunda ise sade gömlekler daha tercih sebebiniz olsun.  Ama kombinlemesini ceket, hırka, kazak veya takı ile yapmalısınız. Boş tuval gibi dolaşmayalım ortalarda :)

Alışverişinizi yaparken ilk siyah ve beyaz renkleri tercih edin daha sonra renklerle kombinlere başlayın çünkü bu 2 renk hayat kurtarıcıdır. Ve kesinlikle gardrobunuzda siyah elbiseniz bulunmalı.

Başka bir konu etekler. Eteklerde ise midi boylara dikkat çekmek istiyorum. Midi boylardan korkmayın. İnanın minilerden daha hoş kombinleniyor.

Not olarak şunu da demeliyim sakın takı alışverişinizi es geçmeyin. Hemen aldığınız ürünlere uygun takı alışverişini yapın. Çünkü takılar kıyafetlerimizin makyajıdır. Hatta bir tanede kış gözlüğü yapın gözlük sadece yazın takılmaz.

2 YORUM

  1. Üniversitede vizeydi finaldi derken aklımdaki giyim tarzını hiç bi zaman uygulayamamıştım :) İşe yeni başladım ve artık şık giyinmek işimin bi parçası. Önerileriniz çok güzel Hazal’cım, devamını bekliyoruz :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here