Anasayfa Moda İç Çamaşırı Deyip Geçme!

İç Çamaşırı Deyip Geçme!

1982
0
PAYLAŞ

Bir kadının şıklığı iç çamaşırından başlar ! İç çamaşırı şık olmayan bir kadın asla tarz olamaz. Kimse görmüyor nasıl olsa diye giydiğimiz iç çamaşırlarımızla başlar özgüvenimiz… Bu yüzden iç çamaşırı seçimimizde de sanki dış giyimimiz gibi şık ve stil sahibi olmalıyız. Stil sahibi bir kadın herşeyiyle tam olarak şık olmalıdır!

Eskiden önemseyen nasıl olsa kimse görmüyor diye giyilen çamaşırlar tarihte kaldı. Artık kadınlar şıklığın tepeden tırnağa şıklık demek olduğunu biliyorlar. Dünyaca ünlü markalar yaptıkları defilerle ve şovlarla iç çamaşırının aslında gereklilikten daha ziyade şıklık olduğunu ispat etti.

İç çamaşırı sadece bir çamaşır değil aynı zamanda özgüvenimizin temeli, seksiliğin ifadesi, stilimizin dışa yansıması! İçine doğru çamaşır giymemiş bir kadın en güzel kıyafetleri de seçse güzel gözükmez.

İnce badilerin altından gözüken dantelli çamaşırlar, straplezler badilerden çıkan sütyen askıları, pantalonlardan görünen külot izleriyle hangi kadın şık olabilir sizce ?

Öncelikle benim tavsiyem iç çamaşırınızın uyumlu olması. Altı başka bir tarz üstü alakasız bir renk çamaşırın içinde kendinizi ne kadar iyi hissedebilirsiniz tartışılır! Giydiğimiz çamaşırın içinde kendimizi iyi ve rahat hissetmeliyiz ki bize yaşattığı o özgüven dışarı yansısın. Bu yüzden sütyeniniz ve külodunuz takım olmalı ya da en azından uyumlu olmalı.

İç çamaşırı image

Dantelli sütyenler çok şık ve seksi görünse de dar badilerin ve içini belli eden tarzda kıyafetlerin altına giyildiğinde oldukça çirkin bir görüntü oluşturuyor. Eğer giyeceğimiz kıyafet içindeki dokuyu belli etmeyecek kazak gibi kalın bir dokuya sahipse, dantelli sütyen güzel bir seçim olabilir, ancak ince badi yada dar bir kazaksa, seçimimiz kesinlikle basic bir çamaşır olmalı.

İç çamaşırı 1
Cup kısmı dantelli olmayan çamaşırlar uyumlu renklerle ince badiler için uygun bir seçim olacak
image
Yine böyle bir seçim yaparak hem karın bölgemizdeki yağları toparlayabilir hem de dar bir elbisenin altından belli olmadan kullanabiliriz

 

Bir başka durum sütyeninizin askısı , eğer sütyen askısınızın görünebileceği bir kıyafetse tercihiniz mutlaka askısız straplez sütyenlerden kullanmalıyız. Aksi takdirde kıyafetinizin altından görünen sütyen askısı tarz olmaktan uzak itici bir görüntü oluştaracaktır. Bu noktada yapılan en büyük hata şeffaf askı krizidir ! Asla şeffaf askı kullanmayın, şeffaf askı teninize yapışan yapısıyla görünmez olmaktan çok kötü görünen bir ifade katacaktır kıyafetinize. Şeffaf askıları kaldırın atın dolabınızdan. Mutlaka askısız bir sütyen edinin.

İç çamaşırı 2

 

Külot seçimimizde de önemli olan yine giydiğimiz pantalon ya da elbiseden belli olmaması! Kimse sizin içinize giydiğiniz çamaşırı yada izini görmek istemez. Bunun için yapabileceğiniz en iyi seçim string ya da tanga olabilir. Pantalonlardan görünen çamaşır izine böylelikle son verebiliriz! Eğer string yada tanga giyemeyenlerdenseniz lazer kesim iz yapmayan çamaşırlar tam size göre.

image
Basic tangalar herşeyin altına kullanılabilirliği ile rahat ve kullanışlı
İç çmaşırı 3
Dantelli tangalarla kendinizi daha sexy hissedebilirsiniz

 

Dar bir elbise giyerken de çamaşır seçimi çok önemli. Elbiseden çamaşır iziniz görünmesin istiosanız yine dikişsiz lazer kesim şort çamaşırları deneyebilirsiniz! Elbiseler için oldukça ideal olan bu çamaşırlarla rahat edersiniz.

Lazer kesim çamaşırlar kıyafetin altından görünmeyen yapısıyla kullanışlı ve tanga kullanamayanlar için rahat
Lazer kesim çamaşırlar kıyafetin altından görünmeyen yapısıyla kullanışlı ve tanga kullanamayanlar için rahat

image

 

Tabi ki çamaşır seçerken ki tek kriterimiz kullanım rahatlığı olmamalı. Çamaşırımızın uyumu, içinde kendimizi özgüven sahibi hissettiğimemiz, bedenimize uygun seçimler küçük detaylar gibi görünse de aslında çok önemli.

Açık renk bir kıyafetin altına giyeceğimiz koyu renk seçim çamaşır çok yanlış bir tercih olacaktır. Çamaşırımız tüm bu kriterlerin dışında dış giyimimizle de renk uyumunda olmalı! Bu konuda yapılan hatalardan biri de beyaz badilerin altına giyilen beyaz çamaşırlar. Siz siz olun sakın bu hataya düşmeyin beyaz kıyafetinizin altına mutlaka ten rengi çamaşır giyerek çamaşırınızı yok edin. Dolabınızda olması gereken en önemli parçalardan biri de ten rengi basic sütyen!

Gelelim jartiyerlere… Külotlu çoraplar her ne kadar rahat olsa da çamaşır üstüne bir çamaşır daha giymiş hissi yaratır. Kendinizi sexy hissetmek istiyorsanız jartiyer sizin için biçilmiş kaftan. Jartiyer giymiş bir kadının kendine güvenmemesi söz konusu bile olamaz.

iç çamaşırı 5 image

 

Çamaşır seçimizi bizim kendimize güvenimizi temsil eder, şıklığımızın temelidir.

Çamaşır deyip geçmediğiniz stil sahibi günler dileğiyle! D.A.

PAYLAŞ
Önceki yazıGeçmişe Özlem
Sonraki yazıKim Korkar Kardan Kıştan?
Damla Alpaslan
"Stil bir kadının dilidir" benim için ... Fizik öğretmeni , pilates sever , moda tutkunu , stil sahibi bir anne !

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here