Anasayfa Güzellik Her Saç Tipine Uygun Kanıtlanmış Saç Bakım Önerileri

Her Saç Tipine Uygun Kanıtlanmış Saç Bakım Önerileri

286
0
PAYLAŞ

Saçlar dış görüntümüze güzellik katan en önemli parçalarımızdır bizlerin. Saç kesim modeli, saç rengi her değiştiğinde bambaşka bir insana dönüşürüz adeta. Güzelliğimize katkı sunan en önemli en özel aksesuarımızdır diyebiliriz.

Bu nedenle çok daha güzel bir görüntüye sahip olmak için saçlarımıza gereken değeri vermeliyiz. Saça bakım yapmak insanın kendine bakım yapması demektir.

Şimdi sizlere saç bakımı önerileri hakkında birkaç tüyo vermek isterim;

  • Saç bakımında beslenme önemli yere sahiptir. Özellikle çeşitli Proteinler, E vitamini, çinko, A vitamini ve Biyotin içeren besinlerleri tüketmek saçların hem canlanmasını hem de hızlı uzamasını sağlar. Bunun için havuç, kabak, mango, balık patates ve yumurta gibi besinleri bol bol tüketin.
  • Saç bakımında kullanmış olduğunuz kozmetik ürünlerinde silikon, paraben ve sülfat bulunmamasına özen gösterin.
  • Saç temizliğinizi yaparken daha doğal ve organik şampuanlara yönelin.
Saçlarınızın böyle kopmasını istemiyorsanız saç bakım önerilerini uygulamalısınız.
Saçlarınızın böyle kopmasını istemiyorsanız saç bakım önerilerini uygulamalısınız.
  • Saç bakımı için haftada bir kez olmak üzere düzenli bir şekilde saçlarınızı ılık badem yağı veya zeytinyağı ile masaj yaparak yağlayınız
  • Saçınıza güzelleşmek adına şekil verdiğiniz anlarda kullanmış olduğunuz saç şekillendiriciler ve kurutma makineleri ile gerektiğinden fazla kırarak saçlarınıza kötülük yapmayın. Saç şekillendiricilerinden yararlanırken saçın yıpranmasını önleyen saç kremlerinden yararlanarak bu işlemleri gerçekleştirin.
  • Fazla güneşte saçları olumsuz etkiliyor zararlı güneş ışınları saçların kurumasını ve yıpranmasını sağlar. Güneşli havalarda saçınıza nemlendirici krem, şemsiye veya şal atarak çıkın.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here