Anasayfa Blog Her Kadının Bilmesi Gerektiği Concealer Hileleri

Her Kadının Bilmesi Gerektiği Concealer Hileleri

1015
6
PAYLAŞ

 

a06432f581fc5656bc663cc384515432

Kapatıcı olarak tabir ettiğimiz nam-ı değer concealerlar bütün kadınların kurtarıcı makyaj malzemeleri arasındadır. Genellikle göz çevresine uygulamanın yanı sıra çeşitli hilelerle cildimizi daha zinde ve aydınlık gösterebiliriz. Sizde kusursuz bir görünüme sahip olmak isterseniz aşağıdaki adımlara bir göz gezdirmeniz yeterli. Hadi tık tık! :)

Fondöten ve Concealer sıralaması nasıl olmalıdır?


Bildiğimiz üzere makyaj malzemelerinin içerdiği kimyasalların cilde zarar vermemesi amacıyla önce primer, daha sonrada fondöten uygularız. Aceleden fondöteni göz çevresine de uyguladığımız zamanlar olabiliyor. Fakat fondötenin yapısı yoğun olduğu için uygulanan bölgede kalıcı renk farklılığına ya da yağ tabakalarının oluşumuna sebebiyet verebilir. Bu nedenlerden dolayı ince bir kıvama sahip olan concealerları tercih etmeniz gerekir.

Göz altına nasıl concealer uygularım?

e703b7e1e5c22039f4efcae4f0a16f73

İşin en can alıcı noktası işte burada başlıyor. Aplikatör yardımıyla göz altına ters üçgen çizerek cildimizde daha aydınlık bir görünüm elde edebilir ve bu sayede elmacık kemiklerimizin daha çok belirginleştiğini gözle görülür bir biçimde farkedebiliriz. Kim Kardashian’ın günlük makyajında dahi bu hileye başvurduğunu biliyor muydunuz? :)

 

 

 

Göz makyajının akmasını önlemek için ne yapılır?

549a2347cc711_-_hbz-concealer-embed-eyeshadowprimer-lg

Hepimizin korkulu rüyasıdır göz makyajının gün henüz bitmeden dağılıp akması. Kendimden örnek vermek gerekirse doğru bir biçimde concealer kullanmadığım dönemlerde hep bu dertten muzdariptim. Fakat concealer uygulanmadan evvel eye shadow primer diye tabir edilen ürünleri kullanmakta fayda var. Akabinde concealer’ı doğru bir biçimde uygulayıp üstüne de transparan pudra veya açık renkte terra cotta far kullanırsanız göz kapağında oluşan yağlanmayı uzun bir süre engellemiş olursunuz. Bende geçen yıl keşfettiğim ve hala da severek kullandığım Flormar’ın açık tonlardaki ‘Terra Cotta Eye Shadow’unu her makyajıma uygulamadan rahat edemiyorum ve çokta memnunum herkese tavsiye ederim. :)

16199283ba512a8227343cddf2ddcd21

Sivilceleri en doğru biçimde nasıl gizleyebiliriz?

Bu gibi durumlarda yeşil concealerlar devreye giriyor. Uygulama öncesinde bakterilerin diğer bölgelere sıçramaması için temiz bir fırça yardımıyla yeşil concealerımızı cildimize yaymadan uygulayabiliriz. Sonrasında kulak temizleme çubuğu yardımıyla cilt tonunuza uygun kapatıcı özelliği daha yüksek likit bir concealer ile karıştırın ve pudrayla düzgünleştirin. ‘NYC Color Cosmetics Cover Stick, Green’ sivilce görünümünü en aza indirgeyen concealerlar arasında.

Daha aydınlık gözler için ne yapılabilir?

549a2345d94d6_-_hbz-concealer-embed-concealerbrow-lg

Gözünüzün daha fresh ve aydınlık görünmesini sağlamak için göz çevrenize kalem concealer yardımıyla yalnızca 3 farklı ince çizgi çekmeniz yeterli. Kaşınızın hemen altı, göz kapağının orta kısmı (kirpik diplerine yakın) ve iç taraftaki V bölgesini çizip karıştırdıktan sonra göz çevrenizde doğal bir görünüm kazanabilirsiniz.

 

 

 

 

İnatçı göz altı morluklarına kesin çözüm

549a234a00885_-_hbz-concealer-embed-orange-blue-lg

Böyle durumlarda turuncu veyahut şeftali tonlarındaki concealerlar diğerlerine nazaran sizlere daha etkili sonuçlar verecektir. Yüzük parmağımız en hassas ve güçsüz olan parmağımız olduğu için bu parmağımızın yardımıyla kremsi dokulu concealerları elimizin ısısı ile daha etkili bir biçimde dağıtmış oluruz. Bu tip concealerları seçerken de cilt tonumuza uygun olan renkleri seçmekte fayda var.

 

Göz çevresindeki şişlikleri nasıl gizlerim?

Elinizin arkasında bir miktar göz kremi, aydınlatıcı ve concealerı karıştırın. Akabinde bu karışımı göz altlarınızdan şakaklarınıza doğru uygulayın. Ayriyetten kaşınızın olduğu bölgedeki kemiğe de ince bir şerit halinde dağıtırsanız şiş görünümü kamufle etmiş olursunuz.

Ağır makyaj hissini ortadan kaldırma

Eğer gözümüzün üstünde birden fazla ürün nüfuz etmiş ve bu bizi ciddi anlamda rahatsız ediyorsa ince bir peçete yardımıyla gözümüzün üzerindeki fazla concealer ve yağı hafif tampon hareketleriyle alabiliriz.

Eyeliner hatalarını concealer yardımıyla düzeltme

549a23473023a_-_hbz-concealer-embed-concealerliner-lg

Kesik uçlu bir fırçayı hafif concealera dokundurarak göz makyajınızdaki hataları telafi edebilirsiniz. Bunun yanı sıra cat-eye görünümünü daha etkili bir biçimde keskinleştirmiş olursunuz. İnanın bu yöntem bütün göz makyajını silip tekrardan başlamaktan daha iyidir.

 

Umarım yukarıdaki hayat kurtarıcı bilgiler sizin için yararlı olmuştur. Bir sonraki yazımda tekrar görüşmek ümidiyle, hep güzel kalın. :)

6 YORUM

  1. Sayenizde kusursuz güzelliğe kavuşabilicez hileyle de olsa :) Yazınızı zevkle okudum, teşekkürler Begüm hanım. Yeni paylaşımlarınızı heyecanla bekliyorum :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here