Anasayfa Moda Saçlar Harika Saçlar İçin Tüyolar

Harika Saçlar İçin Tüyolar

378
0
PAYLAŞ

Merhaba Hanımlar, bu yazımda küçük tüyolar ile harika saçlara nasıl kavuşuruz bunu paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz üzere saç erkek içinde, kadın içinde önemli mevzu. Nasıl ki cildimiz için özen gösterip kremler, maskeler kullanıyorsak, aynı özeni saçlarımıza da göstermemiz gerekiyor.

harika saçlar1

Saç;

 1. Kışları sıcak, yazları ise serin tutar.
 2. Güneş yanıklarını engeller.
 3. Sinirlerle olan bağlantısından dolayı çok hafif etkileri bile hissetmemizi sağlar.
 4. Saçlarımız bizim karakterimizi, kimliğimizi yada kişiliğimizi simgeleyen en önemli aksesuardır.

Peki saçlarımızın rengi, uzunluğu, kalınlığı, saç dökülme problemlerimiz nereden geliyor ? Bunların hepsi en başta genlerimizle ilgili ve büyüdükçe çevre faktörü, stres, yanlış saç bakım ürünleri, sık sık saç şekillendirmek, saç boyama, vitamin eksikliği vs. etkenler saçta dökülme, kepek, hastalıklar, erken beyazlama, kellik, uzamayan, hacimsiz saçlar  ortaya çıkıyor ve buda bizi üzüyor..harika saçlar2

Öyleyse bu problemleri ortadan kaldırmanın ve harika saçlara ulaşmanın tüyolarını sizlere verebilirim..

 1. Öncelikle yukarıdaki problemler için mutlaka bir doktora gidin ve gerekli testleri yaptırın.
 2. Gerektiği kadar meyve ve sebze tüketin, sağlıklı beslenin.(Her şeyin fazlası zarar.)
 3. Saç şekillendiriciler ile ısı işlemi yapmadan önce saçı ısıdan koruyucu ürünler kullanın.(Bunun için bir çok markanın sprey ürünleri var. Benden marka önerisi isterseniz, lütfen yorum bırakınız.)
 4. Saç tipinizi iyi bilin..! Çünkü saçlarımızda aynı cildimiz gibi kuru, yağlı, karma, normal gibi tiplere ayrılıyor ve saçımızın neye ihtiyaç duyduğunu öğrenmemiz ona göre ürün kullanmamız gerekiyor.
 5. Benim gibi tembel iseniz :), zamanınız kısıtlıysa, evli ve çocukluysanız şampuanlarınıza Argan yağı karıştırın. Ciddiyim çok işe yarıyor.
 6. 2 ayda bir şampuan markanızı değiştirin. Çünkü sürekli aynı ürünü kullanmak ciltte rutin hale geliyor ve etkisini kaybediyor. Yeni ürünler kullanmak hem saçlarınızın ihtiyacı olanını bulacağınıza, hemde ürün bilgisi sahibi olacağınız anlamına geliyor. (O kadar çok ürün kullandım ki şuan gerçekten saçlarımın neye ihtiyacı olduğunu biliyor ve ona göre bakım yapıyorum.)
 7. Saç kremi kullanın.Nem önemli, saçlarınız yumuşacık olur ve kolay taranır. (Sakın benim (şapşik) erkek kardeşim gibi saç kremini saç diplerine uygulamayın, bu hem saçlarınızın dökülmesine neden olur, hemde çabuk yağlanmasına :))
 8. Tarak çok önemli doğru tarağı bulmak uzun sürebiliyor.. Tarağında mı doğrusu olur yahu?? demeyin. Çünkü tarağın kılları saçlarımızın elektriklenmesine, kırılmasına, yıpranmasına hatta nasıl kızlar kavga ederken birbirinin saçlarını yoluyor? heh işte o şekilde yolunmasına bile sebep oluyor -piiisss yanlış tarak(İçimden neriman iplikçi çıktı:D.)
 9. Yağları kullanın korkmayın.. Aktara gidin; Argan yağı, Jojoba yağı, Tatlı badem yağı, Hindistan cevizi yağı, Zeytinyağı alın. Koltuğa kurulup, dizi izlemeye başlamadan önce saç uçlarınıza yada bütün saçınıza uygulayın(çok kullanmayın arındıramazsanız, bitlenirseniz karışmam:)) yatarken veya sabah uyandığınızda saçlarınızı yıkayın. Ayrıca bu yağlar uygun fiyatlı ve mucizevi :)
 10. Saçlarınızı çok sık boyatmayın ve saç diplerinize bitkisel dahi dense boya sürdürmeyin, hepsinin içinde saçın rengini veren pigmentlere zarar veren kimyasallar bulunuyor. Pigmentler zarar gördüğü içinde saçta (eğer stresten veya herhangi bir hastalık yüzünden değil ise) beyazlama oluyor.

Son olarak siz değerli hanımlara şunu söylemek istiyorum. Kendinizi sevin. Herhangi bir hastalık yüzünden saçlarınız dökülüyor olabilir, Ne kullanırsanız kullanın saçlarınız istediğiniz gibi harika gözükmüyor olabilir. Kimse sizi harika saçlarınız için sevmiyor yada yıpranmış,dökülmüş, kuru veya ince telli diye size sırt çevirmiyor. Aslında bunları yapmanın bizi daha iyi hissettirmesine gerek yok, kimse tarafından beğenilmeye ihtiyacımız yok, çünkü hepimizin güzelliği bir başka ve herkese göre güzellik farklı bir kavram, paylaştığım ve paylaşacağım şeyler sadece bizler için teferruat. Karakterimiz sağlam olduğunda ve insanları, insan olduğu için sevdiğimizde güzelliği tanımlamayacağız bile sevgiyle kalın..

XoXo..

PAYLAŞ
Önceki yazıDünyaca Ünlü Sanatçı Jason Mraz Evlendi!
Sonraki yazıMaskulen Tarz
Yazan Hanım
Kendimden bir parça hayal.. Hayattaki tek amacım ve hedefim SEVMEK geri kalan herşey teferruat.. Bir ben sözü; "Sen mutluysan, bende mutluyum"

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here