Anasayfa Moda Elbiseler Günlük Gecelikler

Günlük Gecelikler

Nerede, ne zaman, nasıl..

1291
0
PAYLAŞ

gecelik28Friends hayranları hatırlar; moda sektöründe çalışan Rachel Green sevgilisinin evinde, seksi geceliğiyle sevgilisinin ailesine yakalanır. Kıyafetini de şirketi için hakkında araştırma yaptığı “elbise” olarak açıklar. Hep birlikte dışarı yemeğe çıkarlar, ve etraftakilerin tepkileri üzerine Rachel patronuna hazırladığı raporu tamamlar: “Amerika hazır değil!”

gecelik18

 

Aradan 10 yıldan fazla zaman geçer, ve bu sefer deney sırası Rihanna’dadır. New York sokaklarında pembe uzun geceliğini converse’leriyle kombinleyip dolaşmaya çıkan Rihanna ne tepkiler aldı bunu bilemiyoruz tabii.

Her ne kadar çok ekstrem durumlardan bahsediyor olsak da, “gecelik”ten esinlenen elbiseleri günlük yaşantımıza – evet, Türkiye’de bile- uyarlamak çok da zor değil.

Basit üstlerle başlayalım; saten, dantelli basit üstler hem etek hem de pantolon kombinlerinde gecelik takım üstlerinizi kullanabilirsiniz. Blazerla sporlaştırıp maskülen bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Benzer etkiyi elbiseyle vermek için seçtiğiniz parçanın kumaşına ve detaylarına dikkat etmelisiniz. Sırtı açık/ip detaylı elbiseler yaz için ideal görünüyor. Bir diğer detay da salaşlıktan ve etek/şort uçlarındaki dantel detaylarından geçiyor. Buram buram “daha 2 dakika önce yataktaydım” dememek için salaş kazaklar/ceketler kullanıp elbisenizin sadece dantel detayını kullanabilirsiniz.

Saten gece elbiselerinin gecelikten ayrımını yapmak biraz daha zor belki. Şahane göründükleri kesin!

Görünüşe göre Amerika artık buna hazır. Peki siz hazır mısınız?

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here