Anasayfa Blog Gündelik Şıklık

Gündelik Şıklık

576
0
PAYLAŞ

Her yerde karşılaştığımız başlık aynı… KADIN VE MODA..

Aslında kadın için moda, kendine yakıştırmaktır.. Benim için moda diye bir şey yok, benim için bana yakışan var.. Çok basit bir iki parçayla öyle güzel şıklıklar yaratabiliriz ki, yaptığımız şeye kendimiz bile hayran kalabiliriz. Bu günlük yaşantımız için de geçerli, bir davet için de..

Aslında herkesin zevk anlayışı farklıdır. Zevk göreceli bir şeydir. Bu sadece kılık kıyafette değil, ev dekorasyonunda da böyle, hayata bakışa da böyle. Bana şık gelen şeyler başkasına çok demode veya zevksiz gelebilir.

Ama ne olursa olsun bence sade ve elegant olmak, hiçbir zaman vazgeçilemez bir ikilidir. Bunu başarmak ise bizim elimizdedir.

Bir t-shirt ve bir jean üstüne küçük detaylar … İşte sana sade şıklık. İşte tam burada akla şöyle bir şey takılıyor…peki ama bunu nasıl yapacağız. Bir çok kıyafetim var ama onları bir araya getirmekte zorlanıyorum.

Ben genelde onu şöyle yapıyorum, ya tarzını çok beğendiğim kişileri inceliyorum ki bu ünlü biri olabilir ya da tarzını beğendiğiniz bir arkadaşınız, ya da dergilerden veya internet sitelerinde ki kombinleri.. O zaman zaten insanın kafasında bir şeyler yerleşiyor ve elinizdekilerle kendi şıklığınızı yaratabiliyorsunuz.

Aslında örnek verecek olursam, anlatmak istediğim sade şıklıklar şöyle olabilir;

casual smart1
casual smart1

Sade beyaz bir t-shirt, yırtık bir jean tek başına gayet sıradan olabilir… Fakat,  hafif bir topuklu ayakkabı, sade ama şık takılar(abartısız), kıyafeti bir anda bambaşka bir yere taşıyabilir.

casual smart2
casual smart2

Victoria Beckham… Her zaman sade, her zaman zarif, her zaman elegant..Keyifle takip ettiğim ünlülerden biri..

Bunun yanında tabi ki kendi vücudumuzu da çok çok iyi tanımalıyız.. Eğer karnınız varsa, göbek bölgesini kapatacak üstler seçmeniz lazım.. Karnı çıkaracak daracık body giymek,  olduğundan daha kilolu ve kötü gösterebiliyor. Ama yukarıda ki Victoria Beckham’in bluzu gibi bir bluz giymek karnı örtecek ve olduğundan daha ince gösterecektir.

Eğer göğsünüz büyükse, daracık t-shirtler yerine, yine hafif bol ama daha oval ve V yaka üstler seçmek, bence göğüsleri hem daha güzel gösterir hem de daha ideal boyutlarda..

Topuklu ayakkabı, bir kadında vazgeçilemez bir unsurdur. Topuklu ayakkabıyı bir erkek bile giyse, olduğundan daha güzel gösterebilir. Ama günlük hayatımızda her zaman topuklu ayakkabıyla dolaşmıyoruz. Özellikle kış aylarında.

casual smart3
casual smart3

 

Bir spor ayakkabıyla da şıklık gayet de güzel yaratılabilinir.. Önemli olan parçaları iyi kombinleyebilmek.

Casual smart yani gündelik şıklık en pratik giyim tarzıdır. Hem iş yeri için idealdir hem iş sonrası aktivitelerde. Eğer tabi iş yerinde döpyez giyme zorunluluğunuz yoksa.

PAYLAŞ
Önceki yazıKüçük Şifa Deposu Keten Tohumu
Sonraki yazıYaşasın Yaz Tatili!
Şebnem Büyükgöl
18.02.1972 doğumluyum, Boğaziçi Üniversitesi, Turizm ve Yöneticilik bölümünden mezunum. İstanbul, Suadiye'de oturmaktayım. Tekstil imalat ve ihracaat ile uğraşmaktayım.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here