Anasayfa Egzersizler Göğüs Dikleştiren Egzersizler

Göğüs Dikleştiren Egzersizler

1469
0
PAYLAŞ

Göğüslerin estetik görüntüsü bayanlar için oldukça önemlidir. Dik göğüs yapısı oldukça fazla istenilen bir durumdur. Ama zaman içinde ya da doğal yapısı nedeni ile göğüslerde sarkmalar olabilir. Doğum sonrasın kadınlarda göğüs sarkmaları istenmeyen durumlardan sadece biridir. Düzeltilmesi için birçok yöntem denenir. Bazıları oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Göğüs dikleştiren egzersizler devamlı yapılması gerekir. Şınav çekerek bu konuda etkili bir yol oluşturulabilir. Bacaklar diklerken yanlara açılarak yapılmalıdır. Normal şınavdan biraz farklı yapılmaktadır.

gogus-diklestiren-egzersizler

Göğüs dikleştiren egzersizler dışında ameliyat ile de bu durumu düzeltilebilmektedir. Aşırı derece de küçük ya da sarkan göğüslerde ameliyat kaçınılmaz olmaktadır. Egzersiz ile bu durumdan kurtulmak isteyenler için sürekli ve belli periyotlarla yapılmalıdır. Doğum sonrasında bayanlarda göğüs sarkmaları oldukça aşırı derece de kendini belli etmektedir.

Göğüs dikleştiren egzersizler birçok insanın rahatlıkla yapabileceği rahat hareketlerdir. Sıklıkla ve devamlı yapılabilecek zorlamayan hareketlerle fazla ilerlememiş durumdaki bozukluklar daha düzgün hale getirilebilir. Daha düzgün bir yapı için bu hareketlerin yapılması önemlidir.

1.Göğüslere Baskı Yapın

Göğsünüzü dikleştirmek için yapabileceğiniz en basit egzersiz göğünüze baskı uygulamaktır. Duvara yüzünüzü dönün ve avuç içlerinizi duvara yaslayın. Sanki duvarı itmek ve hareket ettirmek ister gibi itin. Bu sayede göğüs kaslarınızı çalıştıracaksınız.

2.Dirsek Egzersizi

Dik durun, ellerinizi dirseklerinizden hafif bükerek kalçalarınızın üzerine koyun. Göğsünüzün ileriye hareket edecek şekilde dirseklerinizi yavaşça birbirine değdirmeye çalışın.

3.Avuç Egzersizi

Avuç içlerinizi göğüs hizasında karşılıklı birleştirin ve itin. 10 defa bu hareketi tekrarlayın.

4.Kitap Egzersizi

Kalın bir kitabı başınızın üzerine koyarak evde dolaşmaya çalışın. Dik durmaya çalışmak kaslarınızı ve dolayısıyla göğüslerinizi çalıştıracaktır.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here