Anasayfa Egzersizler Formda Kalın Sağlıcakla Kalın :)

Formda Kalın Sağlıcakla Kalın :)

482
2
PAYLAŞ

images

Bu fotoğrafa bakınca iç çekme zamanı geçti artık. Haydi kalkın bayanlar olmak istediğimiz formu elde etme zamanı.

Tabi öncelikle neden spor onu öğrenelim :)

resim 1

Eminim hepimizin vermek istediği 3-5 kilo fazlamız vardır. İşte şimdi o kilolara elveda deme vakti geldi. Öncelikle sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için sadece diyet yapmak yeterli olmaz. Yediklerimize dikkat etmenin yanında, günlük sadece yarım saat ayırarak yapacağımız egzersizler ile gün boyu hem dinç hem de kısa sürede istediğimiz fit vücuda kavuşabiliriz.  Peki hareket yapalım ama ne tür hareketler diyeceksiniz. Şimdi size görsel destek ile göstereceğim fotoğraflardaki hareketleri günlük yarım saat yada haftanın belirli günlerinde birer saat yapmanızı önereceğim.

 

resim 2

Basenler  Türk kadınlarının kaderi değil bayanlar. Hatta ölçülü olduğu müddetçe basenler bir bayanı çekici gösteren en dikkat çekici bölgeleridir. Ama eğer fazlalıklarımız var ise onlardan kurtulmalıyız acilen. İşte size çözüm; dozunda ve sağlıklı bir beslenme ile bu hareketleri günlük yarım saat ya da haftada 3 kez birer saat yapmanız sizi istediğiniz forma kavuşturacaktır.

Şimdi de diğer bölgeler için karışık hareketlere bakalım.

Köprü Hareketi

köprü hareketi

Köprü hareketi, özellikle sırt ağrılarına çok iyi gelir. Basen bölgenizdeki yağları eritir ve karındaki kasları da sıkılaştırır.

Eller Dizlere

eller dizlere

Özellikle karın ve göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçiyseniz, bu hareket tam size göre.

Dizler Göğüse

dizler göğüse

Ayaklarınız tamamen yerde olmayacak şekilde durmalı. Karın yağları için birebir bir hareket.

Bacak Kasları

bacak kasları

Baldır ve alt bacaklarınızda yağ veya selülit varsa, küçük bir top alarak, resimde olduğu gibi, önce bacaklarınızın arasına koyup sıkarak, sağa ve sola doğru hareketi tekrarlayın. Ardından bileklerinizin arasına alarak aynı hareketi uygulayın.

Formda kalın sağlıcakla kalın :)

2 YORUM

  1. Çiğdem hanım 3 gündür bunları uyguluyorum ve cidden vücudum da bir rahatlama var, emeğiniz için size de teşekkür etmek istedim. Takipteyim ;-)

  2. Tesekkür ederim Arzu hanim:-) Geri dönüs yapmaniz beni gercekten cok mutlu etti. Sporun hayatinizin bir parcasi olmasi dilegiyle saglicakla kalin :-)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here