Anasayfa Moda Makyaj Fondöten Nasıl Sürülür

Fondöten Nasıl Sürülür

371
0
PAYLAŞ

Birçok kadın cildinin kusursuz görünmesini ister. Bunun için de başvurdukları ilk işlem fondöten kullanımıdır. Fakat çoğu kadın fondöten kullanımını yanlış yaptığından istediği cilt görünümüne kavuşamaz. Bunun için birkaç detayı belirtmek yerinde olacaktır.

Fondöten kullanımı nasıl olmalıdır, fondöten nasıl sürülür?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli husus cilt renginize uygun bir fondöten seçmenizdir. Cilt renginizden açık veya koyu tonda bir fondöten seçmeniz ciltte maske hissi yaratacaktır. Bu dipnotun ardından fondöten nasıl sürülür sorusunun cevabına geçelim. Fondöten sürmeden önce ilk olarak makyaj altı nemlendirici kremler cilde uygulanarak fondöten işlemine hazırlanmalıdır. Ardından fondöten işlemini gerçekleştirmek için kullanacağınız yöntemi seçersiniz.

Fırça ile fondöten sürmek istiyorsanız elinizin üzerine döktüğünüz fondötenden fırça ile alırsınız. Fırça kullanımı çok önemlidir. Fırçayı yatay şekilde tutarak yukarıya doğru yapılan işlem en doğru yöntemdir. Fakat fırça darbelerini ortadan kaldırmak için tampon yaparak işlemi tamamlamalısınız. En doğru ve en sağlıklı yöntem fırça ile fondöten sürme yöntemidir.

Fondöten sürme yöntemlerinden bir diğeri olan el ile sürme işleminde de belli noktalara fondöten kondurulduktan sonra parmaklar yardımıyla dağıtılarak tamamlanır. Bu yöntemde fazla fondöten kullanımı kalıplaşmış bir görüntü ortaya çıkarır.

Fondöten sürme yöntemlerinin sonuncusu sünger yardımı ile yapılandır. Yuvarlak bir sünger seçilir ve su ile ıslatılır. Fazla suyun sıkılmasının ardından süngere dökülen fondöten ile uygulama yapılır.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here