Anasayfa Moda Makyaj Esmerler için Makyaj Önerileri

Esmerler için Makyaj Önerileri

1262
0
PAYLAŞ

esmerler-icin-makyaj-onerileri

Makyaj yapmadan önce herkesin, sıcak ya da soğuk, hangi alt tona sahip olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Buna göre renklerin teninizde nasıl duracağını anlayıp, renk seçiminizi de buna göre yapmanız doğru olacaktır.

Kadınların çoğu bronzlaşıp esmer olabilmek adına saatlerce güneşin altında kalıyor, yağlar sürülüyor ya da kışın da buna devam edebilmek adına, zararlı olduğunu bilse bile, solaryuma giriyor. Esmer kadınlar gerçekten de şanslı değil mi? Peki, esmer kadınlar hangi tonlarda makyaj yapmalı; rengârenk mi yoksa şeftali tonları mı? Hangi renkler daha doğal durur?

İlk olarak fondötenle başlayalım. Doğru rengi seçmek oldukça önemli. Bilinenin aksine fondöteni bileğinize değil bizzat yüzünüze sürerek denemeniz gerekiyor.

Allık olarak daha çok kahverengi ve kiremit, mercan renkleri kullanılmalı. Pembe tonları yüzünüzde doğal durmayacaktır. Hele açık pembe!

Ruj olarak; şeftali, açık-parlak rujlar dudaklarınızın daha doğal ve büyük görülmesini sağlayacaktır. Koyu ruj olarak, kahverengi ve koyu kırmızı, bordo, mürdüm hem şık ve kadınsı duracak hem de soğuk tonlar dişlerinizin daha beyaz görülmesini sağlayacaktır. Dudaklarınızdaki bu renkler esmer teninize daha çekici ve gizemli hava katacaktır.

Esmer kadınlar beyaz tenlilere göre doğal duran makyaj konusunda daha şanslı. Far olarak; bakır, gri, kızıl, kahve, mürdüm, altın kahve tonları, bej ve somon renkleri yüzünüzde doğal durur; ama aynı zamanda da ışıldatır. Dikkatleri gözlerinize çeker ve derinlik katar.

Kirpiklerinizde ise siyah rimel/eyeliner ve kahve tonlarını tercih etmelisiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here