Anasayfa İlişkiler Erkeklerin Etkilemek İçin Söyledikleri 7 Yalan!

Erkeklerin Etkilemek İçin Söyledikleri 7 Yalan!

585
2
PAYLAŞ

yalan kapak

Örneğin; gözlerin insanın ruhunda açan çiçek olduğu söylenir hep. Birinin gözlerine bakarak yalan söylemeyeceğini ve gerçeği görebileceğimizi söylerler. Bir insanın kaderine bakıldığı zamanda o insanın doğruluğunu görebilir miydik peki. Kader bizler için tam olarak ne ifade ediyordu. Kader yaşadığımız geçmişimiz miydi yoksa geleceğimiz mi.
Bizlere yalan söylendiğinde ve yakalandıklarında hangisi için üzülüyorlardı? Yalan söyledikleri için mi yoksa yakalandıkları için mi?

Gelin hep birlikte erkeklerin kadınları etkilemek için söyledikleri yalanlara göz atalım;

yalan3

1 – Erkekler kadınları, dış görünüş ve iltifatlardan sonra, zekaları ile de etkilemek isterler. Kendilerini zeka konusunda kanıtlamak isteyen erkekler , ilk randevuda, yemekte ya da bir şeyler içerken siyasetten ve ekonomiden, ülkenin geleceğinden bahsederler. Bu tarz davranışlar karşı cinsin aslında bizleri etkilemek için sergilediği küçük oyunlardır.

2 – ilişkiler! Erkekler , bizlerin onları sevgili gözüyle görmemizi isterler. Eski ilişkilerine dair soru sorulduğunda bazı gerçekler değil çoğu gerçekler çarpıtarak anlatılır biz kadınlara. Bunun nedeni ise, karşı cinsi çapkın, ahlaksız, gözü dışarıda bir erkek olarak görmemizi istemezler, çünkü biz kadınlar her ne kadar geniş görüşlü olsak da bazı istisnai durumlarda, karşı cinsi; sohbeti, anlattıklarından dolayı hemen eleyebiliriz.

3 – Geçmişinde doğru düzgün bir ilişki yaşamayan erkekler, bizlere her zaman ilişkilerinin mükemmel kısmından ve asla kötü bir tecrübe edinmediğinden, her daim ilişkinin aşığı, mantığı olduğunu iddaa ederler. Bunun nedeni ise, aslında gerçek bir ilişki yaşamamış olmaları ve bizi kaybetmemek için söylenen yalandır.

4 – Neden olduğu hala çözülmemiş olsa bile, erkeklerin ortak özellik ve zevkleri ortaya çıkarmak istemeleri vardır. Erkek, beğendiği bir kadının müzik zevkini veyahut en sevdiği yemeği öğrendiği an, kendisi de o müziğin ve yemeğin en büyük aşığı, hayranıymış gibi davranır. Bir bakmışsınız elinde 2 bilet, adını dahi duymadığı konser bileti var. Dikkat! Bunlar sadece karşı cinsi etkilemek için yapılan ve söylenen yalanlardır.

yalanalr1

5 – Para! Kendilerini maddiyat konusunda güçlü göstermek isteyen erkekler, ilk randevuya çıktığınızda hesabı kendilerinin ödemelerini isterler ve sizin elinizi cebinize sokturmazlar. Ve hesabı ödemek oldukça basit, onlar için önemsiz bir şeymiş gibi davranırlar. Kendi maddi güçlerinin sorun olmadığını vurgulamak isteyen erkekler, ceplerinde paraları olmasa dahi sizleri en iyi ve en pahalı mekana götürmeyi tercih ederler. Bu tamamen biz kadınları etkilemek için kendi olduğundan vazgeçmesi ve hayatına dair yalan söylemesidir.

6 – Güç gösterisi! Erkekler çok sportif olmasalar da , her hangi bir spor dalı ile ilgilenmiyor olsalar da kendilerini en büyük sporcu ünvanına aday gösterebilirler. Çok zorlarsanız olimpiyatlara katıldığını bile söyleyebilirler. Bunun nedeni ise tamamen biz, karşı cinsi etkilemektir. Bizim karşımızda kendisinin ne kadar güçlü olduğunu gösterme çabasıdır, kendisi beğendirme yalanıdır. Sorsanız, lisede beden eğitimi dersinde tek kale maç yapmıştır oysa ki.

yalanlar2

7 – Erkeklerin bir ilişkiye başlamadan önce karşı cinsi etkilemek için her daim küçük yalanlara başvuruyorlar. Bunlardan sonuncusu ise İltifatlar! Yanınızda Adriana Lima oturuyor olsa dahi, sizi etkilemek için ondan daha güzel olduğunuz, sempatik olduğunuz, örneğin, burnunuzun daha güzel ve düzgün olduğu dahi söylenebilir. Nedeni ise, aslında sizi elde etmektir. Bir gerçek neden ise Adriana Lima’ ı elde edemeyeceği de olabilir !

Fakat biz kadınlar, olgunluk ve dürüstlükten yanayızdır konu erkekler olduğunda. Evet iltifatlardan, güç gösterilerinden herkes gibi biz kadınlarda etkileniyoruz. Karşımıza küçük çapkın yalanlarla dahi geldiklerinde ve biz onları yakaladığımızda aslında olay bitiyor. Dürüstlükten eser kalmadığını düşünüyor ve bize layık olmadığı için, karşı cinsi geri çeviriyoruz. Biz kadınlarda dürüstlük her şeydir!

PAYLAŞ
Önceki yazıSağlıklı Bir İlişkinin 7 Belirtisi!
Sonraki yazıPudra Rengi, Nam-ı Diğer “Nude”
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here