Anasayfa Moda En Yakın Arkadaşım Evleniyor!

En Yakın Arkadaşım Evleniyor!

322
0
PAYLAŞ

enyakinarkadasimevleniyor

Baharın gelişi ülkemizde düğün davetiyelerinin yavaş yavaş birikmesiyle kendini belli eder aslında. Yaş 20leri geçtikçe de önce ilkokul arkadaşlarından gelir haber. İstisnası vardır illaki ama böyle bir şey var. Yaşıtlar arasından ilk evlenen nedense ilkokulda arkanızda oturan kızdır. Ama bir de “en yakın arkadaşın evlenmesi” mevzusu var. Yabancıların deyimiyle bir “made of honor” olursunuz artık. Ama Türkiye şartlarında bu gerçekten zor zanaat. Çünkü gelinin annesi gibi bir engel olabiliyor çoğu zaman karşınızda. Siz arkadaşınıza “Canım nişan için o elbise fazla şatafatlı olmaz mı?” diyemeden sevgili annesi ödemeyi yapmıştır bile. Fakat aradan bir beş sene geçtikten sonra “bir de en yakın arkadaşım olacaksın, bütün gün tüy yumağı gibi gezmeme nasıl izin verdin?” sorusuyla karşılaşacak olan da sizsiniz. Bütün bu zorluklar aklınızın bir köşesinde bulunsun ama asıl önemli nokta şu ki düğünde ne giyeceksiniz?

Kural 1: Asla beyaz giyme
Aslında söylemeye bile gerek yok bunu beyaz size o gece yasak. Ayrıca çok açık krem, bej, şampanya, maviler de uzak durulması gerekenlerden. Ama düz beyaz olmayıp üstünde renkler desenler olan parçaları düşünebilirsiniz yine de.

beyaz_elbise
beyaz_elbise

Kural 2: Dekoltenizin ayarından emin olun.

Eğer seviyorsanız tabi ki dekolte tercih edebilirsiniz. Ama ayarı kaçırırsanız hoş olmayan durumlarla da karşılaşmanız muhtemel. Unutmayın ki düğünlerde her saniye kameralarla kayıt anında, o yüzden o derin dekolteli elbiseyi almadan önce bir kez daha düşünmenizde fayda var. Hem unutmayın ki “less is more” yani az çoktur.

enyakinarkadasimevleniyorKural 3: Simlerden uzak dur.

Aslında genel olarak her zaman uyulması gereken bir kural bu. Bir zamanlar yemeğe tuz atar gibi düğün için yapılan saçlara da sim dökülürdü. Neyse ki o akım 90’larla birlikte bitti. Aynı şey makyaj için de geçerli. Sağlıklı bir gürünüm elde etmek için kullanılan “highlighter”lar hariç tabi ki. Ama düğünler son derece uzun ve yorucu geçtiğinden simli bir pudra kullanmadan önce iki kere düşünmek gerekir.

enyakinarkadasimevleniyor

Eğer konuya toptan bakmak gerekirse hem en yakın arkadaşınızın her ihtiyacı için hazırda bulunmalısınız, hem de bu düğünün büyüsüne kendinizi fazla kaptırıp şatafata gömülmemelisiniz.

enyakinarkadasimevleniyor

Azı karar, çoğu zarar diye boşuna dememişler. Sadelik basitlik değil de şıklıktır çoğu zaman. Yeter ki kaliteli parçaları birleştirmeyi bilin. Ve çantanızda acil durumlar için çubuk kraker, çikolata ve mat bir pudrayı eksik etmeyin. Gelinin heyecandan tansiyonu oynar, şekeri düşerse hemen duruma müdahale edersiniz. Ayrıca düğün boyunca gelinin eteğinden ayrılmayan kameramanın ışığı gelini bir süre sonra terletip alnının adeta bir güneş gibi parlamasına neden olmadan da aralarda ufak bir pudra takviyesi yapabilirsiniz. İyi eğlenceler!

PAYLAŞ
Önceki yazıNasıl Makyaj Yapmalısınız
Sonraki yazıAsaletin Rengi: Mor
Büşra Sevginer
Her türlü yenilikle beraber modayı da yakından takip eden çiceği burnunda bir elektrik-elektronik mühendisi.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here