Anasayfa Blog El Örgüsü Kazak Modası

El Örgüsü Kazak Modası

1723
4
PAYLAŞ

Kış demek aşk demek! Aşk demek kışın sıcağa aşık olmak mı diyorsunuz? O zaman hem sizi sıcak tutacak hem de kışa aşık olmanızı sağlayacak bir kaç öneride bulunmak istiyorum.

Uzun bir aradan sonra ilk defa kış bu kadar kendini hissettirdi Türkiye’ye. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimiz, her yıl yaşasa da kışın zorluklarını batı bu yıl tada bildi karın tadını.Özellik ile iç kesimlerde soğuk ve kardan korunmak için kat kat giyinmek zorunda kaldık. Benim üşümemek için kullandığım en önemli kıyafetim anne elleri değmiş kazaklarım oldu. Sizinde annenizin örgü örme gibi bir yeteneği varsa kafanızda tasarladığınız örgü modelini gerçekleştirmesini rica edebilirsiniz.

Kazak, hırka, yelek tunik, elbise, etek, şapka, atkı ve boyunluk gibi bir çok yaratıcı örgü modellerini siz kendiniz bile hayata geçire bilirsiniz. İki şiş ve rengarenk yumaklarla harikalar yarata bileceğinize inanıyorum. Örgü örmek çok uzun sürelerdir kadınların stres atmak için kullandıkları yegane örnektir. Kısacası ‘Kocanın kafasını yemek yerine al eline şişini.’ kim demişse örgünün kadınlar üzerindeki etkisi çözmüş diye biliriz.

Son yıllarda tekstil sektöründe ki markaların etiket fiyatını uçuk fiyatlardan belirlediği fabrikasyon örgü ürünlerin fiyatları tuzla geliyorsa size de elinize şişlerinizi alma zamanı gelmiş demektir.

El Örgüsü Kazak Kombinleri

Bir çok ünlü markanın da vazgeçemediği örgü ürünler kış aylarında hem sizi ısıtacak hem de şık görünmenizi sağlayacak.
Peki ‘nasıl kombinleyeceğim?’ derseniz. Benim favorim olan kalça altına kadar uzanan düz örgü elbisenizin altına opak çorap giyip altına çizme ile kombinlemek. Bir başka favorim yüksek bel pantolonunuzun üzerine göbek üstünde biten kazak ile aynı renk bot kombini. Bonus olarak ise selanik örgüden örülmüş büyük düğmeli hırkanın altına dar jean ve topuklu bot kombini.

Selanik örgü elbise kombini:

Selanik örgü elbise kombini.
Selanik örgü elbise kombini.

Kazakla seksi olunmaz kim demiş:

057d9912b3c6d89903f8130bca16d3b6

 

Eteğin üzerine de giydiğinizde de çok şık olabilirsiniz:

f833f9767c1507cf316b426dcfd8431a

Örgü etek ve kazak kombini de yapabilirsiniz:bc5333265a584dabd4d87c7a1b0e4482

 

 

Son olarak ise Blake Lively’nin örgü elbise yorumu:

4e29e612398762fffe251ece787ab8f5

4 YORUM

  1. Merhaba Tuğçe Hanım, kombin tavsiyelerinizi çok beğendim. Acaba bunları bulabileceğim bi marka öneriniz var mı?

    • Teşekkür ederim, Asya Hanım. Buradaki modelleri baz alarak sizde öre bilirsiniz. Örmek için vaktiniz yoksa Zara, H&M ve Mango’da benzer ürünlerden bulabilirsiniz.

  2. Özellikle siyah beyaz fotoğraftaki seksi kazağı çok beğendim :) Bulabilirsem alıcam ondan, hem sıcak hem güzel.

    • Teşekkür ederim:) Sezon sonu olduğu için bir çok mağaza indirim uygulamakta, umarım istediğiniz gibi bir model bulabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here