Anasayfa Moda Aksesuarlar Dövmeler Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

Dövmeler Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

2160
0
PAYLAŞ

ilk dövmemi yaptırdığımda, asla birde kalmazsın demişlerdi. O zaman ne demek istedikleri konusunda bir fikrim yoktu, ama haklı çıktılar, yapılan istatistiklerin sonucuda dövme sahiplerinin ortalama dört tane dövmeye sahip oldukları saptanmış.

Ben, fazla büyük olmayan, zarif figürleri seviyorum ama tercih tabii ki sizindir, dövme çok kişisel olmalıdır, gereğinde sizi ifade etmeli, hiç bıkmayacağınız bir şekil ya da yazı olmalıdır.

Çok kararlı ve istekli değil az da olsa tereddüttünüz varsa yaptırmayın derim, çünkü telafisi zor ve acılı, maliyeti yaptırmaktan yüksek ve zahmetli. Bunların doğrultusuna bir ömür taşıyacağınızı düşünürsek şekil olarak da ne yaptıracağınıza ve nerenize yaptıracağınıza özel bit itina göstermeniz gereklidir.

Günümüzde artık, her tarzda insan dövme yaptırıyor.İş ortamında sorun olacağını düşünenler çok fazla görünmeyecek bir yerinize yaptırabilirsiniz. Hatta kendinizin de fazla görmediği bir yere yapılan dövme, sizin de bıkmamanız açısından daha da uygun olabilir.

İşin acı kısmına gelirsek, evet dürüst olmak gerekirse acıyor, ama bu öyle dayanılmaz bir acı değil kesinlikle. Ben iki ayrı dövmeciye gittim,deneyim olarak diyebilirim ki bu işte acı olayı biraz da yapan kişiye göre de değişiyor. Çok hevesli ve istekli olunduğu zaman ise acı kısmı çok da önemli olmuyor açıkcası.

Seçtiğim örneklere baktığımda, beşinciyi bile istiyorum ama, her şeyde olduğu gibi bunda da abartıdan kaçınılmasını savunuyorum her zaman. Tavsiyem, dönemsel trend şekiller değil de sizi bir ömür ifade edebilecek figür ya da yazılar seçmeniz.

PAYLAŞ
Önceki yazıStil İkonumuz: ECE SÜKAN
Sonraki yazıEl Örgüsü Vintage Kazaklar
Funda Turan
İşletme mezunu, edebiyat asığı, moda tutkunuyum. Tarz sahibi, pozitif , gülümsemeyi seven, renkli, her işini aşkla yapan bir gönül insanıyım.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here