Anasayfa Blog “Dikiş Aşk’mıdır?” 2.Bölüm

“Dikiş Aşk’mıdır?” 2.Bölüm

239
2
PAYLAŞ

8dd0932ee8191a1e2b8a4808138d8c75Dikiş Aşk’mıdır.. başlıklı yazımın 2. Bölümün de sizlere;
Dikişin nasıl bir tutku olduğunu, anlatmaya devam ediyorum..

Böylesine özel bir mesleğe sahip iseniz eğer;
hayatınızdaki bir çok seçimi de, bunun üzerinden yaparsınız..
Gideceğiniz yerden, bulunacağınız ortama, izlediğiniz dizi den filme kadar, hatta okuyacağınız kitap dahil, bir çok şey de, size bilgi olarak ne katacak ise; o na göre izler, okur, katılır ve takip edersiniz..

Gerçi, bu mesleğin temposu ve yoğunluğun dan, bunlara vakit bulamayabilirsiniz de.. Ciddi anlam da uğraşıyorsanız eğer, sizi bir çok şeyden mahrum edebilir.. Gezmek, eğlenmek, düğün, nişan vs.. Hele bir de, vaktin de yetiştirmeniz gereken kıyafet varsa, çok zor olabiliyor.. Kendim den biliyorum… ?
Zaten isteyerek ve severek yaptığınız bu iş de, bir çok fedakarlık yapacağınızı bile bile, aynı aşk ile devam edersiniz.. Çünkü; öyle kolay kolay bırakabileceğiniz, bir meslek değildir. Sağlığınız el verdikçe, gözünüz de gördükçe, dikiş dikmeye devam edersiniz.. Hasta olsanız bile, biran önce iyileşip, dikmek isteyeceksiniz..

İşte böylesine, vazgeçemeyeceğiniz bir çeşit bağımlılıktır aslında..

Ayrıca dikiş de, titiz biri iseniz; yani temiz dikiş diye tabir ettiğimiz, pürüzsüz bir dikişe sahip iseniz, her gördüğünüz mağaza dan alışveriş yapmazsınız. Önce bir vitrine bakar, puanını verirsiniz ki, sadece o da yetmez.. Girip bir bakarsınız ve dikişi temiz ve düzgün ise, ancak o zaman alırsınız.
Hatta dikebileceğiniz bir model ise, almayı zaten düşünmezsiniz..

Ve dikiş; gerçek bir terapidir..

Sizi hayatın sitresin den, telaşın dan bütün sıkıntıların dan, uzak bambaşka bir mekana götürür. Elinize kumaşı, mezurayı aldığınız da, mulaj kağıdıyla meşgul olup, kalıp çıkarmaya başladığınız da, yaşadığınız hayata dair hiç bir şey kalmıyor. Adeta, bir bütün oluyorsunuz dikişle..

Bu kadar bütünleştiğiniz için, hayatınızın o kadar büyük bir parçası oluyor ki; etrafınızdakiler ikinizi ayrı düşünemiyorlar.. Siz demek dikiş, dikiş demek sizdir..
Sizlere; dikişin nasıl bir aşk ve tutku olduğunu, anlatmaya çalıştım..
Kendi mesleğim de olduğu için, bu meslekle ciddi anlam da uğraşanlar,
benimle aynı şekilde düşündüklerini, tahmin edebiliyorum..
Sizleri; bu yazımla baş başa bırakıyor ve her zaman söylediğim gibi; sevgiyle kalın, mutlu kalın.. :)

PAYLAŞ
Önceki yazıMakyaj Uygulamaları: YouTube Vloggerları
Sonraki yazıStil İkonları – Olivia Palermo
Betul Demirci
2004'den bu yana; 10'dan fazla kurs dan eğitim almış, Giyim üzerine eğitimine, 6 yıl ayırmış ve bu alanda Houte Couture de dahil eğitimini bitirmiştir. Şimdi kendi işini kurmaya çalışırken bir yandan Özel tasarımlar hazırlayan Kendi halinde biri.. :) Ve Çizip tasarlayan, dikip giyen. Tasarım, moda ve fotoğraf tutkunu, Sade bir insan..:)

2 YORUM

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here