Anasayfa Moda Elbiseler Desenini de Sen Seç, Modelini de!

Desenini de Sen Seç, Modelini de!

322
0
PAYLAŞ

Desen Sevenlere Selam Olsun,

Bugün aklımda büyüttüğüm deli projelerle karşınızdayım.

kumas

 

Daha çocukken annemin şiir defterini elimden düşürmezdim, orada yazan bir söz ve fotoğraf arada aklıma gelir, çok da hoşuma giderdi. Fotoğrafta Ay Çiçek tarlasında kızıl saçlı güzel bir kadın, çiçekleri seviyordu ve fotoğrafın hemen altında da “Bana Bir Bez Verin, Tüm Dünyanın Tozunu Alayım” yazıyordu. Keşke daha çok çiçek olsa demekten başka bir şey diyemiyorum şimdilerde.

Bu yaz çiçek desenlerine taktığım doğrudur. Bana kalsa bu yazı çiçek desenli ev aksesuarları ve çiçek desenli kıyafetlerle geçiririm, dışarıda çiçeklere hasret kaldığımdandır belki ;) Çiçek desenlerinin yanında çizgili desenlerin de hakkını yemeyelim tabi, onların da renklerle dansı dikkat çekmeye devam ederken, kilomuzu da göz önünde bulundurarak enine ya da boyuna çizgileri gönül rahatlığıyla tercih edebiliriz.

Sizler de sizin için seçtiklerime bir göz atsanız iyi olur derim :)

Deli projelerime gelince, belki Eminönü tarafından baskılı, desenli kumaşlardan alıp kendi elbisemizi kendimiz dikeriz, belki de hazır olarak aldığımız elbiselerde değişiklikler yapar kendi stilimizi kendimiz yaratırız. Şöyle tiril tiril bir şeyler yapsak yaz için harika olmaz mı, soranlara da “ben diktim” desek mesela :)

Biliyorum, zor bir proje, zaman alıcı, ama kumaşları araştırsak, gezsek dolaşsak, örnekler toplasak, hazır oralara kadar gitmişken fotoğraflar çeksek güzel olmaz mı? Hem kahvaltı ederiz, hem de kahve de alırız evimize oralara inmişken. Belki günün sonunda denize nazır balık ekmek de yeriz. Hem daha ucuza mal ederiz kıyafetlerimizi, hem de sokaktaki elbiselerden çok daha özel kıyafetler giyinmiş oluruz.

Biraz kumaşçıları gezerseniz, bizim ülkemizde yapılan kumaş ve payetlerin çok güzel olduğuna, renklerine, desenlerine hayran olacağınıza, hem de dışarıda satılan kıyafetlerde ulaşamadığınız bir hazza ulaşacağınıza eminim.

 

Bol projeli ve keyifli güzel günler dilerim.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here