Anasayfa Güzellik Çil Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

Çil Lekeleri Nasıl Yok Edilir?

341
0
PAYLAŞ

Çiller istenmeyen ve güzelliğimize gölge düşüren doğal cilt lekeleridir. Çil lekelerini ortadan kaldırmanın çeşitli yolları bulunmaktadır.

cil

 

 

Limon Suyu: Düzenli olarak limon suyu kullanmak, çillerin tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Yarım çay bardağı limon suyunu, pamuk yardımı ile cildinize yedirin. Bu şekilde, on beş dakika kadar bekleyin. Daha sonra cildinizin tamamını ılık su ile bolca durulayın. Bu hem doğal, hem de oldukça ekonomik bir yöntemdir.

limon_suyu

Beyazlatıcı krem: Pek çok eczanede ve kozmetik ürünleri satan dükkânda bulacağınız bu ürünler, düzenli kullanıldığı takdirde bir sonuç verecektir. Lekeleri tamamen yok etmese bile, büyük ölçüde azalma yaşanacağından emin olabilirsiniz.

cilt-beyazlatma

 

 

Lazer Tedavisi: Doğal yöntemlerin dışında bir yola başvurmak isteyenler için ilk çözüm, lazer tedavisi uygulamaktır. Lazer tedavisi tüm çillerinizi yok edebildiği gibi bir kısmını da yok edebilir. Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Lazer uygulandıktan sonra bölgede kızarma ya da morarmalar meydana gelebilir. Bu uygulanan tedavinin doğal bir sonucudur. Fakat bunlar kısa bir süre içerisinde geçecektir. Cildinizin rengi en doğal halini alana kadar, lazer seanslarını görmeye devam edebilirsiniz.

lazer

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here