Anasayfa Moda Aksesuarlar Çantam Şekil, Önümden Çekil!

Çantam Şekil, Önümden Çekil!

813
5
PAYLAŞ

Benim gibi çanta bağımlılarının şu sıralar ilk yaptığı iş; New York, Londra, Milano ve Paris Moda Haftalarını takip edip, yeni sezon trendlerini hatim etmektir sanırım :)

Dünyanın en önemli tasarımcılarının ve moda evlerinin defilelerini incelediğimizde; Yeni sezonda da 70’lerin ikonik kova(bucket) çantasını, püskül detaylarını ve çiçek desenlerini, kısa saplı retro ve çapraz askılı&messenger çantaları göreceğiz. Sırt çantaları, portföyler yine çok moda. Geçtiğimiz sezonlarda da gördüğümüz, uzun ve geniş şekilli Tote Bag(alışveriş çantası), bu sezon çok çeşitli form ve desenlerde karşımıza çıkıyor. Sonbahar-Kış sezonundaki gibi; yılan derisi, kürk, dokuma ve baskı detayları bu yaza damgasını vuracak.

image

Kısaca özetlersek; 2015 İlkbahar/Yaz sezonu çanta trendleri, son birkaç sezondan çok farklı, şoke edici, çok şaşırtıcı değil! Zaten trend olan modellerin üzerinde oynamalar yapılmış, eski modeller çok farklı boyut ve şekillere getirilmiş.

1. Bucket (Kova) Çanta: Kış sezonunun vazgeçilmez parçası kova çantalar, bu yaz çok daha fresh ve farklı tasarım karşımıza çıkıyor. Yuvarlak, file, renkli, örgü, baskı gibi farklı materyal ve detaylar göze çarpıyor.

2. Portföy/Zarf Çanta: Bu yaz portföy çantalar; saplı, bantlı ve askılı modellerle karşımıza çıkıyor. Çok daha kolay taşınan bu modeller sayesinde, portföy çantalar artık sadece gece çıkarken kullanılmıyor. Yeni sezonda, Casual kıyafetler de portföy çantalarla tamamlanıyor. Hatta, portföyden daha büyük zarf(envelope) çantalar da günlük hayatımıza giriyor. Klasikten spora her tür portföy çanta bulmak mümkün. Çılgın modeller de göze çarpıyor.

3.Çapraz Askılı Çanta: Çapraz askılı çantalar her daim moda dünyasında yerini alıyor. Fakat bu yaz çok farklı kullanım alternatifleriyle; çeşit çeşit, renk renk çapraz askılı çanta takmak çok moda! Fashion Show’ları incelediğimizde; heybe tarzı büyük salaş modelden, minik, hanım hanımcık modellere kadar her tür çapraz askılı çanta görüyoruz. Yazın bu çantaları; göğüs hizasında, arkada, tek omuzda, önde taşıyacağız!

4. Geometrik Şekilli Çantalar: Özellikle kare, dikdörtgen ve yuvarlak şekilli çantalar bu yaza damgasını vuracak. Portföyden zarfa, çapraz askılıdan sırt çantasına kadar birçok modelde geometrik şekillerin etkisini göreceğiz.

5.Tote (Alışveriş Çantası): Bu yaz, alışveriş çantası da denilen; uzun, geniş, büyük, saplı ya da askılı tote çantalardan almamız şart! Bu çantaları her sezon görüyor olsak da bu yaz; Metalik, desenli, baskılı, püsküllü, klasik olmayan modelleri çok popüler olacak!

6. Sırt Çantası: Son birkaç sezondur vazgeçilmezimiz olan sırt çantası, yine çok moda! İlkbahar/Yaz sezonunda; Renkli, Desenli, püsküllü, modern, retro, büyük, küçük, geometrik şekilli, military, her model ve tarzda sırt çantasına rastlamak mümkün.

7.Kısa Saplı Çantalar: Bu yaz kısa saplı, elde taşınan çantaların en popüler olduğu zaman! 70’lerin etkisindeki retro modellerden, modern tasarımlara, bowling çantasından (duffel bag), doktor çantasına, çok büyük “oversize” modellerden, minik hanım hanımcık modellere kadar her çeşit kısa saplı çanta bulmamız mümkün.

5 YORUM

  1. Yazınızı zevkle okudum, her ortama her kombine uyacak çanta önerilerinde bulunmuşsunuz çok teşekkürler Burcu hanım :))

  2. Ben canta kullanmayı genel olarak sevemedim nedense. Yani mümkün olsa çantasız gezmeyi seçerim ama ikinci tercihim sırt çantasının moda olduğunu öğrenmek de hoşuma gitti doğrusu :))

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here