Anasayfa TV Bir Yıldız Doğdu: Güneşimiz

Bir Yıldız Doğdu: Güneşimiz

542
0
PAYLAŞ

Bu bir geç kalmış final kutlama yazısıdır. Başladığı günden final gününe kadar 330 günü deviren, Türkiye’nin en uzun soluklu yarışması olan Ütopya’nın finalisti Tuncay Kes.

Gerek hayat felsefesi gerek duruşu ile yarışmanın en renkli karakterlerinden biri oldu kendisi.

Uzun soluklu bir mücadele sonunda ütopya finaline kaldı ve birincilikle yarışmayı kapattı.

Öncelikle şunu belirtemeliyim ki bu yazı tarafsız bir yazı değil ve her ne kadar bu yazı bir destekleyen yazısı olsa da insanın doğası gereği herkes herkesi sevmek zorunda değildir ve görüşlerime katılmayanların düşüncelerine de saygım sonsuz olacaktır.

Rahatlık salaş olmayı gerektirse de, özgüven cesareti getirir.İşin içine biraz espiri biraz da hakkaniyet serpiştirdik mi ilişkilerde aradığımız samimiyet elimizdedir.Geriye kalır bunu çekemeyen kişilerle uğraşmak.Hı istikbal ise hala göklerdedir tabi.☺

Geriye kalan o istikbali kucaklayacak göklerden alıp hayatımıza sokacak özellikteki ruhu bulmakta.İşte bu noktada Tuncay’ın bu görevi hakkıyla yerine getirdiğine inanıyorum.

 Elbetteki her insanın bazı hataları vardır önemli olan iyiliklerin yanlışlardan üstün gelmesi ve kişinin ruhunun özüdür.Nasıl ki bir insan yaşamı boyunca öğrenmeye açıktır ve hiçbir zaman zirveye ulaştığını, öğrendiklerinin sonlandığını iddia edemez.Sanıyorum ki Tuncay Kes’e bugün söz hakkı versek kendisi içindeki ütopyasının yaşadığı süre boyunca bitmeyeceğini bize söyleyecektir.

 Bu halde o hangara istikbaldeki ışığı Güneş’i getirdi, Ütopya’ya bir ışık oldu.Güneş yeni doğdu.Ümit ediyorum ki bir çok alanda yetenekli olan bu adama sahip çıkarız ve içindeki Güneş’inden uzun yıllar faydalanırız.

Bu yazının geç kalmış bir tebrik yazısı olduğunu en başında söylemiş idim.Tuncay Kes’i tebrik ediyorum ve yazımı Robinson Jeffer’dan alıntı yapmış Ütopya finalistinin başucu yazısı ile bitirmek istiyorum.

…En değerli güzellik

Yaşamdaki bütünlük,

Canlılarla cansızlar arasındaki birlik,

Evrendeki Tanrısal güzellik…

Bir de kimsenin uzak kalamayacağı
Aşk!…

Şarkılarla kalın.

Başarıyla kalın.

Her şeyden önemlisi her zaman,

Sevgiyle kalın.❤

PAYLAŞ
Önceki yazı”Vintage” Aşıkları…
Sonraki yazıİnatçı Saçlarda Beachwave Etkisi
Candan Ayas
Matematik-bilgisayar bölümü mezunu öğretmen adayı ve tüm bu bölümle alakasızlığına rağmen roman yazarı olma hayallerinde gezinen rüyaperest blogger. Takipte & sevgiyle kalın.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here