Anasayfa Kültür & Sanat Aynı Aşktan Yaşamak İsteyeceğiniz 11 Film

Aynı Aşktan Yaşamak İsteyeceğiniz 11 Film

621
0
PAYLAŞ

Romantik, duygusal, “ben neden yaşayamıyorum böyle aşkları!” diyebilecek filmler izlemek istiyor ama bir türlü istediğiniz filmi bulamıyorsanız bir de aşağıdaki filmlere bakın bakalım, belki de aradığınız buralarda bir yerlerdedir :)

1- Titanik (1997)

aşk-kokan-filmler

Kesinlikle en sevdiğim, her izlediğimde gözlerimi dolduran filmlerden biridir. Farklı tarihlerde, farklı oyuncular tarafından defalarca çekilmiş olsa da bence en iyisi 97 yapımıdır. Bir gemide, aralarında sınıf farkı olan iki insanın aşkını anlatır. Birbirine bu denli bağlanan iki insanın neler yaşadığını izleyin, görün :)

2- Jeux d’enfant (2003)

aşk-kokan-filmler2

“Cesaretin var mı aşka?”, “Benimle oynar mısın?” “Love me if you dare” şeklinde bir çok çevirisi olan masal tadında bir aşk filmi. İki çocukluk arkadaşının aralarında oynadıkları cesaret oyununu büyüyünce devam ettirmeleri sonucu yaşadıkları aşktan bahsediyor. Fakat filmin sonu açık, yorum size kalmış :)

3- Silver Linings Playbook (2012)

aşk-kokan-filmler3

Umut Işığım filminin baş rollerinde Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker ve Anupam Kher yer almaktadır. Pat ve Tiffany aile dostudur. Birbirlerine bir iyilik karşılığında yardım etme sözü vermişlerdir. Bu söz onlara umut ışığı olacak kapılar açar. Dram, romantik-komedi tadında muhteşem bir film.

4- The Notebook (2004)

aşk-kokan-filmler4

Nicholas Sparks’ın kitabından uyarlanmış bir filmdir. Yaprakları sararan eski bir not defterinden anlatıdan inanılmaz bir aşk hikayesi. 17 yaşındaki Allie’nin ailesiyle tatile gelmesiyle başlayan film, burada yaşayan Noah ile aşk yaşamaya başlamasıyla devam eder. Fakat sınıf farkını gözetmeksizin bir arada olan bu iki genç aşığın ayrılığının gelişi önceden bellidir.

5- The Vow (2010)

aşk-kokan-filmler5

Baş rollerini Channing Tatum ve Rachel McAdams’ın paylaştığı filmde, birbirine mükemmel derecede bağlı olan çiftin yaşadıkları kaza sonrası Paige (Rachel McAdams) hafıza kaybı yaşar ve hayatının son 5 yılını hatırlamaz. Yara almayan Leo (Channing Tatum) Paige’in sevgisini yeniden kazanmak, hafızasını yerine getirmek ve yeniden bir araya gelebilmek adına çaba gösterir.

6- One Day (2011)

aşk-kokan-filmler6

David Nicholls’un kitabından uyarlanan Bir Gün filminde, Emma ve Dexter’ın her sene aynı tarihteki arkadaşlık gelişimini izliyoruz. Birbirlerine zıt karakterler olsalar da aralarındaki uyumu bir şekilde yakalayan bu çiftin ilişkisindeki mutluluğu, hüznü, umutları izlemek isteyenler?

7- A Lot Like Love (2005)

aşk-kokan-filmler7

İki farklı karakter, iki farklı bakış açısı ve iki uyumsuz insanı konu alan filmde hiçbir zaman birlikte olamayan fakat aynı zamanda hiçbir zaman da ayrılamayan bir çift görüyoruz. Ashton Kutcher ve Amanda Peet’in baş rolde olduğu bu filmi de eklemeden geçmeyelim.

8- Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (1999)

aşk-kokan-filmler8

Bianca okulun en güzel kızıdır herkes onunla çıkabilmek için sıraya girer fakat ablası onun tam tersi soğuk, erkeklere ilgi duymayan biridir. Ev kuralları gereği ya ikisinin de erkek arkadaşı olacak ya da ikisi de yalnız olacak. Bu yüzden Bianca ablası için kiralık sevgili aramaya başlar.

9- Aşk, Şimdi! (2012)

aşk-kokan-filmler9

Lösemi hastası bir kız olan Tessa, son günlerini hastanede, ilaçlar arasında geçirmek istemez. Bunun yerine sevdikleriyle beraber olmayı tercih eder. Ve onlarla yapmak istediği şeyleri liste yapmaya başlar.

10- A Walk to Remember (2002)

aşk-kokan-filmler10

Landon çevrenin zengin ve sevilen çocuklarından biridir. Okulda aldığı ceza yüzünden sergilenecek tiyatroda yer almak zorundadır. Burada karşılaşacağı sessiz, sakin ve inançlarına bağlı Jamie’ye olan aşık olması hayatlarını etkileyecektir.

11- Aşk Tesadüfleri Sever (2011)

aşk-kokan-filmler11

İki çocukluk aşkının yıllar sonra bir fotoğraf sergisi sayesinde karşılaşmaları sonucunda engeller ve geri dönüşü olmayan yollarla ilerlemelerini konu alan bu filmde baş rolleri Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin paylaşıyor.

Aynı aşklardan yaşamanız dileğiyle, öpüldünüz!

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here