Anasayfa Moda Artık Bu Saçlara Sahip Olmak Bizim Elimizde!

Artık Bu Saçlara Sahip Olmak Bizim Elimizde!

2183
0
PAYLAŞ

Saçlar! Saçlarımız! Onlar bizim en değer verdiğimiz parçamız! Karakterimizi ve ruhumuzu yansıtır saçlarımız! Üzgünsek, kötü şeyler yaşamışsak ilk onlara sarılır ellerimiz.. Mutluysak, güzel şeyler yaşamışsak yine ilk onları tutar ellerimiz..

Hep görüp beğendiğimiz ama bir türlü yapmaya cesaret edemediğimiz saç modellerinin uygulamalı olarak görsellerini sizlerle paylaşmak istedim. Umarım saçlarınıza bu küçük dokunuşlar ile yeni bir hava katarsınız güzeller ♥

♠ Hacimli ve uzun at kuyruğu yapımı!

saç yapımı (16)

Saçımızı iki tutam halinde ayırıyoruz. İlk tutamı bombeli bir şekilde topluyoruz. İkinci tutamı ise ilk tutamın hizasında topluyoruz. Bu şekilde dolgun ve uzun bir at kuyruğu elde ediyoruz.

 

♠ 5 dakikada hacimli dalgalar!

saç yapımı (11)

 

5 dakikada dalgalı saçlar! Saçlarımızı tepeden topluyoruz. Topladığımız saçı parçalara ayırarak maşa yapıyoruz. Daha sonra maşalı saçlarımıza sabitleyici saç spreyi sıkıyoruz. Son dokunuş olarak topladığımız saçı açıp hem dolgun hemde iri dalgalara kavuşuyoruz.  

 

 

♠ Sahte balık sırtı örgüsü görünümü!

saç yapımı

 

Hepimizin bildiği gibi balık sırtı örgü o kadar da kolay yapılan bir örgü türü değil. Bu sahte balık sırtı örgü tekniği ile gerçeğini aratmayan bir model elde etmiş olacaksınız. Saçımızın iki yanından birer tutam saç alıyoruz ve bunu döndürerek birleştiriyoruz. Bu işlemi saçlarımızın tamamını toplayana kadar yapıyoruz. Böylece sahte de olsa balık sırtı örgüsünü elde etmiş oluyoruz.

 

♠ Hem şık hem spor üstelik yapımı çok kolay!

saç yapımı (3)

 

Saçımızı ikiye ayırıyoruz ilk tutamı ikincinin üzerine kara toka (firkete) yardımı ile tutturuyoruz. Aynı işlemi ikinci tutam için de uyguluyoruz. En altta kalan saçımızı ise küçük bir numarayla kendi saçımızla topluyoruz. Bu şekilde hem şık hem de spor bir saç modeli elde etmiş oluyoruz.

 

♠ Kurdele ile saç örgüsü yapımı!

saç yapımı (2)  

Saçımızı bir taraftan aksi tarafa doğru dağınık bir biçimde örüyoruz. Bu şekilde örerken başımızın etrafında tam tur döndürüyoruz. Böylece kendi saçımızdan örgüden bir taç elde etmiş oluyoruz. Son dokunuş olarak kurdeleyi örgümüzün arasından geçiriyoruz. Böylece hem yumuşak hem de ilgi çekici bir örgü elde etmiş oluyoruz.

 

                             

♠ Topuz tokası olmadan kolay topuz yapımı!

saç yapımı (4)

 

Eğer evinizde topuz tokası yoksa herhangi bir çorabınızın ucunu keserek yine kolay bir şekilde topuz yapabilirsiniz. Saçımızı tepeden sıkı bir şekilde toplayarak çorabı topuz tokası gibi kullanıyoruz. Daha sonrasında elde edilen topuza sabitleyici saç spreyi sıkarak son dokunuşu yapmış oluyoruz.

 

♠ Çok pratik ve çok şık topuz yapımı!

saç yapımı (9)

 

Saçımızı bir taraftan aksi tarafa doğru sprey yardımıyla silindir halinde döndürerek topuz görünümünü elde ediyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra bir kara toka yardımı ile sabitliyoruz. Böylece hem çok şık hem de çok basit bir modele sahip oluyoruz.

 

♠ Maşa yapmadan iri dalgalı saç yapımı!

saç yapımı (15)

 

Saçlarımızı küçük tutamlar halinde ayırıyoruz. Her tutama krem sürerek kuaförlerde kullanılan tutturucu tokaya sararak tepede saçımıza sabitliyoruz. Bu şekilde topladığımız tüm saçlarımıza sabitleyici saç spreyi sıkıyoruz ve sonrasında hepsini açıyoruz. Böylece hacimli dalgalar bizim oluyor.

 

♠ Saç bandıyla kolay dağınık topuz yapımı! 

saç yapımı (6)

 

Saç bandını işlemeli tarafı önde kalacak şekilde takıyoruz. Daha sonra bütün saçlarımızı bandın lastiği etrafında döndürüyoruz. Bu şekilde hem pratik hem de çok güzel bir saç elde etmiş oluyoruz.

 

♠ Hem şık hem de çok basit saç yapımı!

saç yapımı (12)

 

Saçımızı tepeden bir tutam alarak krepe atıyoruz. Daha sonra yanlarda kalan saçlarımızı krepe attığımız saçlarla birleştirip saçlarımızı yarı toplu hale getiriyoruz. Böylelikle hem şık bir görüntü elde etmiş oluyoruz hem de bunu bir iki dakika içinde tamamlıyoruz.

 

♠ Hem asi hem de havalı: Bandana ile saç yapımı!

saç yapımı (14)

Saçlarımızı krepe yardımı ile kabartarak içe doğru topluyoruz. Daha sonra ön tarafta hava katması için bıraktığımız saçlara maşa yaparak hacim katıyoruz. Son dokunuş olarak bandanamızı takıyoruz. Böylece hem asi hem de havalı bir model elde etmiş oluyoruz. 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here