Anasayfa Blog 2015 Makyaj Trendi: Kedi Gözler ve Kıpkırmızı Dudaklar

2015 Makyaj Trendi: Kedi Gözler ve Kıpkırmızı Dudaklar

1856
2
PAYLAŞ

Bugüne kadar bildiğiniz tüm o makyaj uygulamalarını unutun, bırakın doğal dudaklar, pastel renkler, ince göz makyajları geçmişte kalsın. Siz 2015’e gelin. Bu sene kırmızı dudaklar ve kedi göz eyeliner teknikleri var. Kalın dudaklar ve kalın eyeliner bir arada.

eyeliner-girl-it-kendall-jenner-Favim.com-924374

Bildiğiniz üzere eyeliner çok riskli ve büyük maharet gerektiren bir makyaj malzemesi, tek bir yanlış çizimle 60’ların kocaman gözlü kadınlarına, uzun bir kuyrukla Kleopatra’ya benzemeniz mümkün. Ama doğru bir eyeliner çekimi sizin etkileyici bakışlara, vurgulu gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Dramatik bakışlardan hoşlananlar için kalın ve her iki göze de eşit şekilde sürmek gerek  çünkü hata kaldırmayan bir makyaj malzemesidir ve hemen belli eder eşitsizliği. Kalın ve belirgin kaşlar, daha siyah (bunun için bold volume maskaralara bakabilirsiniz) ve daha uzun kiprikler ve kırmızı bir ruj ile kombine edildiğinde daha kadınsı daha çekici bir hale geleceğiniz şüphesiz.

rb-thick-eye-liner-1-0809-mdnTabi ki tavsiyem bu ağırlıkta bir makyajı çok özel günlerde ve gece programlarınızda yapmanız, günlük kullanım için aynı makyajın daha az belirgin olanını yine eyeliner ve kırmızı ruj kullanarak yapmanızı öneririm. Bu makyaj ile asla sıradan görünmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Bir diğer önerim ten renginize uygun tonlarda kırmızı ruj seçmeniz bilindiği üzere kırmızı ruju özellikle beyaz tenliler kaldırabilir eğer ten renginiz beyaz değilse ona uygun bir ton seçmelisiniz buğday tenliler için bordo ve şarap renkleri, esmer tenliler için açık kırmızı rujlar tercih edilmelidir, diğer bir ayrıntı ise kırmızı ruj kullanan kişinin diş temizliğine dikkat etmesi çünkü sarı dişlerde kırmızı ruj daha basit durur, dişlerin beyaz olması rujun kalitesini arttırır.

Eyeliner için ise önerebileceğim marka benim de kullandığım Maybelline’ in Master Precise Eyeliner bugüne kadar denediklerimin içinde en iyisi. Eyeliner sürmeden önce bilmeniz gereken bir püf nokta da; göz kapaklarınıza pudra uygulamanız, bu eyeliner’ınızı daha kalıcı yapmakla beraber bulaşmasını önleyecektir.

Kaşlarınızı belirginleştirmek için ise önerim kesinlikle kaş kaleminden uzak durmanız çünkü kalemin sert ucu kaş diplerine zarar verir onun yerine kaş farı kullanmanız daha iyi bir tercih olacaktır. Far alırken de saç renginize uygun bir ton seçmeniz önemli bir ayrıntıdır.

Tüm bunları uyguladıktan sonra makyajınızla göz kamaştıracaksınız. Unutmayın, bakımlı kadınlar güzeldir! :)

2 YORUM

  1. Kedi göz makyajını bende bu sene çok yapar oldum, çok seksi duruyor :) Ama o pudra sürme olayını ilk sizden duyuyorum deneyeceğim, teşekkürler Gamze’cim :)

  2. Kesinlikle çok çekici duruyor :) Pudra da cidden işe yarıyor bulaşma, akma olayı falan olmuyor, rica ederim canım :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here