Anasayfa Defileler 1970’ler Geri Geldi!

1970’ler Geri Geldi!

414
0
PAYLAŞ

Gucci ve Valentino’nun önderliğinde başlayan 1970’ler modası, 2015 yaz defilelerinde Chloé ve Isabel Marant’dan, Lanvin ve Burberrry’e kadar tüm modacıların defilelerini süsledi. Henüz görmeye alışık olmadığımızı düşündüğümüz 70’lerin bohem şıklığı, ilkbahar-yaz koleksiyonlarının mağazalara girmesiyle günlük hayatlarımıza da yansıdı. Benim gibi kendi tarzından ödün vermeyenler, püskülleri, şal desenleri, kısaca hippi ruhunu giyim tarzına hemen yansatamayacaklar içinse, renkler ve fitlerle oynayarak 70’ler ruhunu yansıtmak yine mümkün. 1970’ler deyince aklımıza o kadar çok geliyor ki, bu kadar net bir stili olmasına rağmen tek bir başlık altında sunamıyorum sizlere.  Dilerseniz öncelikle 1970’ler modasının defilelere farklı başlıklar altında nasıl yansıdığına bir göz atalım.  Devam eden yazılarımda da 1970’lerin sokak modası, günlük hayatımıza nasıl yansıtacağımızı ve mağaza resimleriyle birlikte ipuçlarını vereceğim sizlere.

BOHEM RAPSODİ1970’lerin bohem ruhunu en güzel yansıtan trend. dantellerin ön planda tutulduğu romantic uçuşan modeller, şal desenler, hafif hippi biraz da romantik kadınsılığın karışımı retro stiller.

SÜET VE TARÇIN-PAS RENKLERİPek çok modacının tüm sezonlara uyarladığı suet parçalar , özellikle rust(pas) renginde dikkatimizi 70’lere çekiyor.

BAŞTAN AŞAĞI DENİM Bizi baştan aşağı denim giymeye teşvik eden 1970’ler esintisi, hem moda dünyasını, hem sokak modasını epeyce bir salladı. Ve kışa kadar da etkisi pek geçmeyecek gibi görünüyor.

ÇİZGİLERİN DÜNYASIÖzellikle siyah beyaz modada zamanı durdurmayı sürdürüyor.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here