Anasayfa Sağlık Yüz Beni Tedavisi İçin Doğal Çözüm: Sarımsak

Yüz Beni Tedavisi İçin Doğal Çözüm: Sarımsak

289
0
PAYLAŞ

Yüzde oluşan benler genelde zararsızdır ve siyah ve ya kahverengi pigment içeren deri hücrelerinin bir araya gelmesi ile oluşurlar. Zararsız olmasının yanında bazı insanlar bu yüz benlerinin yüzünde yer almasından rahatsız durumda. Yüzünüzde bulunan bu benlerden kurtulmanız ya da en azından renk tonunu ten renginizine yaklaştırmanız mümkün. Evinizde hazırlayacağınız doğal bir karışım ile bunu deneyebilirsiniz.

Bunu denemeden önce, eğer dikkatsiz ve bilinçsiz davranırsanız yüz yanığı olma riskiniz vardır, bunun farkında olmalısınız. Eğer bu riski göze alıyorsanız gelelim karışımı hazırlamaya.

Yüz Beni Tedavisi Karışımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Sarımsak
  • Kaşık
  • Maskeleme bandı
  • Pamuklu bez
  • Vazelin
  • Yapışkanlı bandaj

Karışımın Hazırlanışı

Bir kaç diş sarımsağı ezerek püre haline getiriyoruz. Ardından cildimizi vazelin sürerek hazır hale getiriyoruz. Burda dikkat etmemiz gereken şey, yüz benimiz dışında etrafta kalan deriyi vazelinle kaplamak. Bunun nedeni, benin olmadığı kısmı yanmaktan korumak. Ardından yüz beninin etrafında maskeleme bandı yapıştırarak cildinizi koruyun. Benin üstüne gelecek şekilde bir pamuk yardımıyla sarımsak püresini beninize sürebilirsiniz. Ardından bandaj ile benin üstünü ortalama 2-3 saat kapalı tutun. Bu işlemi günde en fazla 3 kez olmak üzere 3 gün boyunca uygularsanız etkili bir sonuç alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki yazı21 Ekim 2015 Geleceğe Dönüş
Sonraki yazıZamansız Parça: Yüzük
724Kadın.com sitesi yöneticileri tarafından kullanılan hesaptır. Siz de yazar olup bu bölümde kendi isminizi görmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here