Anasayfa Blog Yüksek Bel Trendi

Yüksek Bel Trendi

2375
6
PAYLAŞ

Modası geçmiş “Yüksek Bel Pantolon” tanımı 1980’lerden sonra rafa kaldırıldı, 2014’e kadar. Geçen yıl tekrar moda haline gelen yüksek bel özellikle dar paça modelleri ile tekrar gönülleri fetih etti.

1980’lerde genç olmuş bir annenin kızı olarak geçen seneye kadar düşük bel pantolon giydiğim için oluşan ‘aşk tutacağı’ olarak adlandırılan bel bölgesindeki yağlanmalardan kurtulmam için hep önerilen bir pantolon türüydü. Annemin sözünü dinleyerek geçen sene aldığım yüksek bel pantolonları yaklaşık 7 ay kullanmam sonucu ilginçtir ki bel bölgemde ki yağlanma 4-5 santim civarında azaldı.

Hem moda olan hem de düşük bel pantolonların yarattığı aşk tutmaçlarını engellediği için bu sene şiddetle her gördüğüm genç kıza önerdiğim bu pantolonu sizlere de önermek istedim. İlk giydiğinizde eğer çok yemek yiyecekseniz veya uzun süre içinde kalacaksanız sıkılma hissi yaratabilir. Her güzelliğinde bir zorluğu yok mudur? Önerim bir köşe atmadan sıkılmadan giymeniz.

Peki nasıl kombinlenebilir? Son yıllarda moda olan bel ve göbek üstü t-shırtle, kış aylarında yarım kazaklarla ya da balıkçı yaka body’lerin üstüne giyerek kombinleye bilirsiniz üst kısmınızı. Özellikle dar paça yüksek bel pantolonlarınızın altına moda olan bottiler, kısa çizmeler, askeri tarz kısa bağcıklı botlar, stiletto ayakkabılar ve topuklu botlar ile kombinlendiğin de hem gözlere hitap edip hem de kendinizi mutlu hissede bilirsiniz.

Dışarıdan aldığınız tepkiler hem şık olduğunuz üzere hem de ‘sen zayıfladın mı?’ şeklinde olduğu zaman özgüveninizin ve kıyafetinizin her gittiğiniz yere gelmesi ümidi ile.

Kot dar paça yüksek bel kombinleri:

yuksel-bel-modasi-1yuksel-bel-modasi-2

Siyah yüksek bel kombinler de bu sezonun trendlerinden:

yuksel-bel-modasi-3yuksel-bel-modasi-4 yuksel-bel-modasi-5

Son olarak ise kumaş yüksek bel pantolon kombinleri göz alıyor:

yuksel-bel-modasi-6 yuksel-bel-modasi-7

6 YORUM

  1. Yazınızı zevkle okudum. Yüksek bel pantolonlar benim de kombinlerimde kullandığım bi parça. Dediğiniz gibi bel bölgesinde yağ sorunu olan kadınlara denemelerini öneriyorum :)

  2. Ben de son bikaç aydır yüksek bel kullanmaya başladım. Paylaştığınız kombin önerilerini denicem. Bel bölgesini incelttiğini de öğrenmiş olduk, teşekkürler :)

    • Teşekkür ederim zaman ayırıp okuduğunuz için :) Umarım sizde uzun süreli kullanımdan sonra, yüksek belin farkını görürsünüz :)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here