Anasayfa Moda Ayakkabılar Yeni Trend: Loafer & Makosen Ayakkabılar

Yeni Trend: Loafer & Makosen Ayakkabılar

2266
0
PAYLAŞ

Bu ayakkabılar 1930′lı yıllarda Norveçli çiftçiler tarafından tercih ediliyormuş ve daha sonraları bu ayakkabılar 1950′li ve 1960′lı yıllarda tasarımcılar tarafından tekrardan yorumlanıyor. Aslında bizler her ne kadar yeni trend desek de; bu konuda Katharine Hepburn ve Grace Kelly ilk örnek diyebiliriz.

Kelly Grace de unutmamak gerek khep1

Katharine Hepburn ve Grace Kelly bir gömlek ve jean pantolonla nasıl şık ve seksi olunur sorusuna cevap vermişlerdir.

günümüzün modernliği ile tarz bulmuş Makosenler

Bunun yanı sıra son zamanlarda moda olan “Taytlarla” da giyilebileceğini görmüş olmaktı. Çok da yakışdığını ve tarz durduğunu söylemek isterim.

hem şık hem rahat kısa bir mola için veya dar zamanda şık olmak için

 

Benim de çok tercih ettiğim “Rahat veya Salaş” bluz, hırka ve montlarla da tercih ettiğim bir giyim tarzına örnekler. Kendinize de yakıştırıyorsanız günlük hayatınızın bir parçası haline dönüştürebilirsiniz.

 

 

 

 

 

renkli sevenlerde unutulmamış

Daha çok siyah-beyaz olarak yorumlanan Makosen ve Loafer’lar renkli kullanmak isteyenler için de alternatifler oldukça yaygın bir şekilde vitrinlerde görmek mümkün.

 

stil sahibi kadınlar
plaza kadınlarına özel

Home Ofis ya da Freelance olarak çalışan kadınlar içinde örnek olmuştur. Çünkü hem şık hem de rahat olabilmeniz için daha ideal olamazdı.

 

Taylor Swift'e özel bir giyim

Bu konuda en iyi örnek ünlülerden birisi de “Taylor Swift”dir. Tabii ki de diğer parçaları ve renk uyumunu da unutmamak gerek.

 

dar pantolonla özdeşleşen loafer yine trend ola yırtık kot ile de çok şık olabilisiniz

 

Türkiye’de şapka kullanımı henüz son 3-4 senedir yaygın kullanılmaya başlansa da Makosen ayakkabı ile muazzam bir bütünlük sağlıyor. Makosen’lerinizi giyerken dikkat edeceğiniz en önemli ayrıntı, bu ayakkabılar aslında maskülen bir stil kodu ekleyeceği için başka bir parça ile yumuşatabilirsiniz. Çantanız veya şapka gibi…

benim favori loafer tercihim püsküllü olarak da nitelendirilen makosen örneği favorim!!!

Benim çok sık kullandığım Loafer türü. Hatta favorilerim arasında bile diyebilirim. Özellikle de “taba rengi” bu tip ayakkabı modeline ayrı bir hava kattığını düşünüyorum.

Taytla ve bol kesim hırka ile stil olabilirsiniz. makosen ile salaş giyim

Kısa ve dar paça ile bir konsept oluşturmanızı tavsiye ederim. Alternatif olarak daha bol paçalı bir pantolonun paçalarını 1-2 kat katlayıp yine bileğiniz görünecek şekilde kullanabilirsiniz. Çünkü hem makosenlerinizin modeli ortaya çıkacaktır hem de maskülen havayı biraz daha şık hale dönüştürmüş olacaksınız.

 

klasik makosen siyah-beyaz Mokasen ayakkabı ile özdeşleşmiş RUGAN

Bu tarz ayakkabıları nereden bulabilirim derseniz de, Zara, H&M, Yargıcı ve Beymen de farklı renk ve fiyat seçenekleriyle bulmanız mümkün.

 

birçok ünlü markanın tercihi loafer ayakkabılar Daha şık olabilirsiniz.

 

Aslında ne kadar da çok alternatifi olan ayakkabılar. Biz kadınları hem şık hem de rahat giyinmemiz için bir stil oluşturuyor. Sadece bunu yorumlamakta kalıyor. En azından bu zamana kadar denemediyseniz bir tane kombin yapıp nasıl vazgeçemediğinizi göreceksiniz. Bir kaç fikir sunmak isterim.

  1. Kısa bir elbise ile giyebilir veya erkek gömleği ile taytınızla birlikte farklı model oluşturabilirsiniz.
  2. Yine kısa çoraplarla da değerlendirebilirsiniz.
  3. Kalem etek üzerine salaş bir bluzla da kombinleyebilirsiniz.
  4. Son olarak da bol veya dökümlü hırkada en çok yakışan model olabilir.

 

Unutmayın ki; Maskulen giyim tarzı özgüveni yüksek kadınların tercihidir.

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here