Anasayfa Yemek Yaza Özel Kalorisiz Yiyecekler

Yaza Özel Kalorisiz Yiyecekler

399
0
PAYLAŞ

 

Yaz gelirken, pek çoğumuz kilo verme kaygısına giriyoruz. Yaza yaklaşırken, yediklerimize dikkat ediyor, ya kilo vermek ya da ideal kilomuzu korumak istiyoruz. Peki yazın kilo almamızı engelleyen kalorisiz yiyecekler nelerdir?

 

yaza özel besinler

Karpuz: Yazın en çok tüketilen meyvelerden biri karpuzdur. Kilo vermek isteyen herkes, karpuz diyeti adında bir diyet görmüştür. Sizde gün içinde bir öğününüzü karpuzla yapabilirsiniz. 7- 8 dilim karpuz yiyip, hem lezzetli hem de kalorisiz bir öğün yapabilirsiniz.

 

karpuz

Dondurma: Özellikle tatlı severlerin kurtarıcı olacak bir yiyecek dondurma! Ağır ve kalorili tatlılar yerine, bir iki top vanilyalı dondurma yiyerek, hem az kalori alıp hem de tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

dondurma

Limonata: Yazım tüketeceğiniz en faydalı içeceklerden biri limonata olacaktır. Yazın soğuk içecekler istiyoruz. Bunların çoğu ise oldukça şekerli ve kalorili içecekler oluyor. Oysa az şekerli bir limona, hem susuzluğunuzu giderir hem de fazla kalori almanızı engeller. İçine taze nane koyarak, limonatanızı çok daha enfes bir hale getirebilirsiniz. İyi içmeler.

 

limonata

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here