Anasayfa Güzellik Yaz sonunda geldi, peki cildin hazır mı?

Yaz sonunda geldi, peki cildin hazır mı?

271
0
PAYLAŞ

Yazmaskeleri1

Kızlar uzun bi tembellik aramdan sonra tekrar merhabaa:) tabi yaz geldi havalar sonunda ısındı benim de neşem, enerjim yerine geldi.

Yaz geldi gelecek derken ben de kendimi bakımlarla yeniledim bu sürede. Her türlü kaliteli kozmetik, biyokozmetik ürüne lafım yok ama ben evde doğal ve taze malzemelerde yapılan maskelerden vazgeçemeyenlerdenim. Çünkü ürünün içinde kalıcı olması için kullanılan kimyasal ürünlerin, ileride illaki bazı zararlar verebileceğini düşünüyorum…

Yazmaskeleri4
Bu doğal bakım seansında, hazır yaza girmişken bol neme ihtiyacımızın olduğu günlerde size benim de sürekli kullandığım 2 kolay maske tarifi vereceğim. Öncelikle iki maske tarifini de benim cildim gibi karma veya kuru ciltler için tavsiye edebilirim; ama 1. maskeyi zeytinyağı olduğu için yağlı ciltlere önermiyorum. Bunun dışında herhangi bir yan etkisi olmayan bu maskeler cildinize zarar vermeden yenilenmesini ve nemlenmesini sağlar.:)

Yazmaskeleri2

1. Hem peeling etkili hem de nemlendirici,

1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Öncelikle türk kahvesi ve zeytinyağını bir kapta karıştırarak işe başlayalım. Bu iki karışımı banyo yaptıktan sonra ovalayarak peeling yapar gibi yüzünüze sürebilirsiniz. Yaklaşık 15-20 dk kurumasını bekledikten sonra, soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Bu maske hem siyah noktaları yok etmede yardımcı hem de mükemmel bir nemlendirici. Zaten cildinizin yumuşacık olmasından anlayacaksınız. :)

Yazmaskeleri62. Işıl ışıl ve lekesiz bir cilt için,

1 tatlı kaşığı limon suyu (doğal)
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı yoğurt

Limon cilt lekelerini yok ederken bal cildinizi yumuşatacak ve yoğurt da sivilcelere iyi gelecektir. Ayrıca yüze ışıl ışıl doğal bir görünüm veriyor. Bu karışımı banyodan sonra ve özellikle akşam uygulamanızı tavsiye ederim. Yine maskenin yaklaşık 15-20 dk beklemesi yeterli, ardından soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Benim sonucunu en çabuk aldığım maskelerdendir. Özellikle siz de ilk seferinde sonucu gördükten sonra sürekli kullanmak isteyebilirsiniz. :)

Yazmaskeleri3

* Maskelerin malzemeleri doğal ve taze kalması için tek kullanıımlık yetecek miktarda önerdim. Yani az miktarda olması bu sebepten. :)
* Özellikle maske yaptıktan sonra güneşe çıkmak maskenin etkisini azaltacağı için akşam yatmadan yapmanızı tavsiye ederim, böylece cilt gece boyu dinlenmiş de olacaktır.
* Son öneri olarak maskelerden sonra doğal tonik olarak kesinlikle gül suyunu öneririm. Hazır güller de açmışken doğal gül suyu yapmak gibisi olmaz sanırım ;)

Hepimize güzel, güneşli tatiller..

 

 

 

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here