Anasayfa Blog Yaz Serinlikleri

Yaz Serinlikleri

797
0
PAYLAŞ

Herkese merhaba! Bunaltıcı yaz sıcaklarında bizleri ferahlatacak sağlıklı atıştırmalıklara ne dersiniz? Hepimizin rahatlıkla yapabileceği ve çok beğeneceğimiz bu güzelliklerle tanışalım..

serinlik-3

Çilek Topları

Bu sağlıklı çilek toplarımız için dilediğimiz kadar çilek kullanabiliriz. Sadece yapmamız gereken pürüzsüz hale getirmiş olduğumuz yoğurda çilekleri batırıp dondurmak. Şimdiden afiyet olsun..

image

Çikolatalı Muz

İki eşit parçaya ayırmış olduğumuz muzları erittiğimiz çikolataya, ardından fındık parçalarına batırıp yağlı kağıt üzerine koyuyoruz. Hazırladığımız muzları 1-2 saat kadar dondurduktan sonra çikolatalı muzlarımız hazır.. (Çikolata tercihiniz bitter, beyaz, sütlü olabilir. Fındık yerine antep fıstığı ya da yer fıstığı da kullanabilirsiniz.) Afiyet olsun!

image

Meyveli Dondurma

Dilediğimiz meyveyi püre haline getirdikten sonra yoğurt ile karıştırıp, buz kalıbına (varsa dondurma kalıbına) döküp ve çubuklarını batırıp dondurucuya koyuyoruz. Yaklaşık 2 saat donduktan sonra sağlıklı ve lezzetli dondurmalarımız hazır! İster kivi, ister ananas, ister muz, ister çilek.. Damak zevkinize göre meyve seçimlerinde özgürsünüz, şimdiden afiyet olsun!

image

Jellibuz

Bu tatlı mı tatlı jellibuzlarımızı yapmak göründüğü kadar zor değil, bize lazım olan sadece biraz gazoz ve ayıcık jelibon! Buz kalıplarımıza (varsa dondurma kalıbımıza) jelibonlarımızı koyduktan sonra üzerine gazozumuzu göküyoruz, karışımımız donduktan sonra afiyetle bu lezzetli jellibuzlarımızın tadına bakabiliriz.. Bol serinlikler!

Tekrar görüşmek üzere, sevgilerle..

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here