Anasayfa Dekorasyon Yastıklar Renklendi, Hayaller Şenlendi !

Yastıklar Renklendi, Hayaller Şenlendi !

541
4
PAYLAŞ

Merhaba Yastık Sevenler,

Sizler de benim gibi her gördüğü güzel yastığa aşık olup, onu evinde görmek isteyenlerden misiniz?

Evet öyleyim diyorsanız, böyle buyurun :)

Akşam işten çıkmışsınız, eve gelmişsiniz, öyle derli toplu bir salon çıkıyor karşınıza. Koltukların üzerinde şöyle muntazam bir şekilde yerleşmiş pastel tonlu yastıklarnız var, sehpa, halı, her şey yerli yerinde.. Ortalıkta hiç dağınıklık yok mesela. Hiç toz yok. Eve de sizden başka kimse gelmemiş henüz. Üstelik bu akşam yemek yapma derdiniz de yok.

Mutfağa geçip bir kahve yapıyorsunuz kendinize mesela, bir de cd takıveriyorsunuz şöyle en hafifinden müziklerin, tıngır mıngır çalıyor o da arka fonda. Siz de sıcacık kahvenizi alıp kendinizi koltuğun üzerine şöyle bir bırakıyorsunuz. Pastel tonlu yastıklarınızın tam ortasına. Şimdi güzel şeyler düşünmek için, kafa dinlemek için ve huzurla kendinizle kalmak için zamanınız var bolca. İsterseniz bir de kitap alıverin elinize, şöyle en aşk dolusundan, sayfaları en sararmışından, en çok okunmuşundan.. Hikayenin sonunu bilmenize rağmen yine de sizi en çok heyecanlandıranından.

Bu hikaye için seçtiğim yastıklarla başbaşa bırakıyorum şimdi sizi, siz güzelce gevşeyin, ben şimdi başka bir hayale geçeceğim.

Özel ve güzel bir gün gelmiş sizin için, evde hazırlıklar hızla ilerliyor, renkli bir doğum günü partisi için hazırlanıyorsunuz mesela. Açık renk koltuklarınızı gelecek misafirlere göre düzenliyorsunuz, parti için her şey hazır, mutfak, yiyecekler ve süsler. Sandalyeleri de koltukların aralarına serpiştirmişsiniz, kalabalığı rahat ettirmenin her yolunu bulmuşsunuz adeta.

Şimdi sıra rengarenk yastıkları koltuklara yerleştirmeye geldi, o kadar çok renk var ki, bu renk cümbüşünü nasıl yerleştirirseniz daha güzel durur diye düşünmekten başka hiçbir derdiniz tasanız yok mesela bu gün. Sağlığınız yerinde, dostlarınız yanınızda, rengarenk yastıklarınıza baktıkça içiniz açılıyor. Daha ne olsun…

Sizin için seçtiklerime bakarken tüm hayalinizdeki renklerin sizin olmasını dilerim, barış ve sağlıkla yaşayacağımız nice güzel günlere varabilmek dileğiyle… Keyfine doyamayacağımız, kafamızı koyduğumuzda huzurla uyuyacağımız günlere…

4 YORUM

  1. çok güzel anlatmışsınız, hayal kurması da güzel, ama benin yeni evimde bunların gerçeklerine ihtiyacım var :)

  2. ben sanırım tüm yazılarınızı okudum, ama son yazılarınız çiçeklere sevdamı iyice arttırdı, sevgiler

    • serap hanımcığım, ne kadar güzel bir şey bunu duymak, umarım yazılarımdan her zaman keyif alırsınız, sevgiler ;)

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here