PAYLAŞ

Her insan gibi bizlerde bir gün yaşlanacağız, fakat yaşlandığımızda tarzımızı hala koruyabilecek miyiz? Akıllara takılan soru bu.
Doğumdan ölüme giden bu zamanda yaşlanmayı durdurabilecek ya da ölümsüzlüğü bulamadıysanız henüz, tek yapmanız gereken nasıl yaşlanacağız sorusuna cevap vermektir. Hepimiz birer büyükanne olma yolundayken ne denli tarzımıza, stilimize sahip çıkıyoruz. Günümüz stil ikonları’ nın dahi cesaret edemedikleri kombinlerle kendilerini her zaman öne çıkaran 6 stil ikonumuz kimler.
Bizlere yaşlanma konusunda oldukça önü açık bir zaman sunan ilk ikonumuz;

1 – LİNDA RODİN
‘Şeytan marka giyer’ film’i ile tanıdığımız ve tarzına hayran kaldığımız Linda Rodin, her zaman yerini kimseye kaptırmıyor. Dünya çapında markası bilinen ‘RODİN’ güzellik markası ile tanınıyor. New york’ ta yaşıyor ve eski stilistlerden. Araştırmalarıma rağmen henüz yaşı bilinmiyor ama oldukça bakımlı, güzel göründüğünü itiraf etmeliyim, eğer bu şekilde yaşlanacak isem hemen başlayabilir. Kendisi benim ve dünyanın gözünde bir idoldür.

linda-rodin-photo

Linda_Rodin-038

Linda_Rodin-bio97666

2 – IRIS APFEL
Iris Apfel 1921 doğumlu, Amerika’ da iş kadınlarından. Kendisi bir moda ikonudur. Bizler ‘MAC’ markasında rujlarını çok sık kullanıyoruz. Modaya yeni bir soluk getiren Iris, oldukça bakımlı ve yaşlı fakat yaşına rağmen her zaman bir stil ikonu olmaktan vazgeçmemiş, bu konuda gençlerimize taş çıkartır cinsten.

iris_apfel_mac

ıris-apfel-ikon-stil

Iris+Apfel+MBFW+Front+Row+Ralph+Rucci+Zaatdn9Z2M-l

3 – AUDREY HEPBURN
Son 50 yılımızın değişmeyen ismi ve stil ikonu. Tüm erkeklerimizin ve kadınlarımızın beğenilen yüzü Audrey. Her kadının güzellik sırları arasında bu ismi duyabilirsiniz. 1929 doğumlu olan Audrey, Belçika doğmuş, Hollywood yıldızı ve moda ikonudur.

Audrey-Hepburn-Chic-Style-With-An-Elegant-Fashion-Flare-14

audrey_hepburn

audrey-hepburn-bikini-pics

4 – COCO CHANEL
Gabrielle “Coco” Bonheur Chanel asıl ismi olan chanel, 1883 doğumlu ve aslen Fransalıdır.
Kendisi benim bir numaralı moda-stil ikonumdur. Chanel sadece dünya kadınlarını değil Türk askerlerini de giydirmiştir. 1930’ lu yıllarda Atatürk, Türk Silahlı Kuvvetleri’ nin kıyafetlerini Chanel’ e tasarlatmıştır. Türk askeri 1980’ li yıllarına kadar Coco’ nun imzasını taşıyan kıyafetleri giydi. Eğer biz kadınlar bir ikona sahip çıkmalıysak bu kesinlike Coco Chanel olmalıdır!

coco-chanel-photo-by-douglas-kirkland

coco-chanel (1)

Coco-Chanel

5 – ARİ SETH COHEN
Şuan yaşı 80’lerin üstünde olduğu bilenen Cohen, yaratıcı ve farklı giyinen insanların hayat hikayelerini yazan ve fotoğraflarını çeken bir blogger. Aynı zamanda kendi tasarımlarından ve günlük giyim tarzından ödün vermeyen Cohen, oldukça farklı ve renkli bir kişiliğe sahip. Biz bayanların cesaret edemediği kıyafetleri, günlük detaylarla üstünde zarif bir şekilde taşıyan stil ikonumuzdur.

Ari-Seth-Cohen-2

advancedstyle4-ari-seth

ari-seth-cohen

6 – SARAH JESSİCA PARKER
Ve tabiî ki olmazsa olmazımız, tüm dünya’ nın güzelliği ile benimsediği Sarah Jessica Parker!
Kendisine hayran olduğumu söylemeliyim. Bir çok dizi ve film’ de rol alan Parker, aslında biz bayanlar için ‘Sex And The City’ dizi ve film’i ile bilinir. Parker , Sex And The City filmi ile tüm gözleri üstüne çekmiştir. 1965 , ABD doğumludur. Günümüz stil ikonlarına taş çıkartan Parker, günlük giyim tarzı, zarif ve şıklığı ile göz kamaştırıyor. Hala bir çok kadına göre mükemmel güzellikte olan Parker, bizler için iyi bir örnektir.

Sevgilerle

sarah-jessica-parker-style-L-qBWZ2R

sarah-jessica-parker-surprised-13

la-modella-mafia-Model-Off-Duty-street-style-Style-Icon-SJP-Sarah-Jessica-Parker-8

Film - Sex and the City The Movie

sarah_jessica_parker_gren_and

PAYLAŞ
Önceki yazıŞıklığa Geceliklerle de Devam Edin
Sonraki yazıSivri Burun Modası!
Makine yapı ressamlığı ve konstrüksiyon mezunu, blog yazarlığı yapmakta ve kendi kitabını oluşturmakta. şuan ise Plato Myo' da Moda tasarımcısı olup kendi markasını oluşturmak için yol almış durumda. Tarzımı belirlemiyorum çünkü Moda; üstünde küçük oyunlar oynayacağınız bir oyundur.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here